Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) yeni karar! Türk Telekom'da yüzde 67 zam yapıldı. Milyonlarca kullanıcı yüksek internet ve telefon faturaları ödemek zorunda kalacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zam yapıldı. 1 Nisan'da yürürlüğe girecek zamlı toptan tarifelerin firmaları büyük zarara uğratacağı belirtildi.

Google Haberlere Abone ol
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTK) yeni karar! Türk Telekom'da yüzde 67 zam yapıldı. Milyonlarca kullanıcı yüksek internet ve telefon faturaları ödemek zorunda kalacak

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yayınlanan yeni karar kapsamında, Türk Telekom’un toptan tarife fiyatlarında yüzde 67 oranında zam yapıldı.

Zamlı tarifelerin 1 Nisan’da yürürlüğe girerken,Telekomünikasyon İşletmecileri Derneği (TELKODER), yapılan zamla ilgili olarak, “Tüketiciler önümüzdeki dönemde yüksek internet ve sabit telefon faturaları ödemek zorunda kalacak. Kararın gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz” dedi.

"İŞLETMECİLER BÜYÜK ZARARA UĞRAYACAK"

BTK’nın geçtiğimiz günlerde yayınlanan kararına değinen TELKODER, 1 Nisan'da yürürlüğe girecek zamlı toptan tarifelerin, Türk Telekom’dan toptan hizmet alarak milyonlarca aboneye internet ve sabit telefon hizmeti sunan alternatif işletmecileri finansal olarak büyük zarara uğratacağına dikkat çekti.

Telekomünikasyon sektöründe alternatif işletmecilerin korunmasının; rekabeti arttıracağı ve hizmet kalitesi kadar tüketicilerin uygun maliyetli haberleşme imkanlarından faydalanması anlamına geldiğini belirten TELKODER Yönetim Kurulu Başkanı Halil Nadir Teberci, karar ile ilgili olarak şu değerlendirmeyi yaptı:

"İLK ALINAN KARAR ZAM OLDU"

“Türk Telekom tekrar devletin sahipliğine geçti ve ilk alınan kararın zam olması bizleri üzdü. BTK bu yüksek tarife artışına ilişkin kararı öncesinde mutlaka sektörün görüşünü almalı ve onaylanan yüksek oranlı yeni zamlı tarifelere geçiş için makul süre tanımalıydı. Milyonlarca kurumsal ve bireysel aboneye hizmet sunan alternatif işletmeciler olarak alınan kararların gözden geçirilmesini ve geri alınmasını istiyoruz. Bu isteğimizin karşılık görmesi, sektördeki işletmecilerin doğacak büyük zararlarını engellemek kadar, daha makul seviyelerde oluşabilecek internet ve sabit telefon faturalarının daha yüksek fiyatlara çıkmasının önlenmesi adına değerli olacaktır.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin