beIN Sports’tan kulüplere son darbe! 'Ödeme yapmayacağız'

Spor yazarı Serdar Ali Çelikler, yayıncı kuruluş beIN Sports'un Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) mektup göndererek ödeme yapamayacağını bildirdiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
beIN Sports’tan kulüplere son darbe! 'Ödeme yapmayacağız'

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, yayıncı kuruluş beIN Sports'un TFF'ye mektup yazarak ödeme yapmayacağını bildirdiğini; bu durumun da kulüplerin oyunculara ödeme yapmasını zorlaştıracağını ve futbolcuların ligin başlamasını isteyeceğini iddia etti.

Serdar Ali ÇELİKLER / HABERTÜRK

beIN mektup yolladı: Ödeme yapamayacağız

...

Bu gelişmelerden de anlaşıldığı üzere futbol dünyası; 'oyuna bağımlı.' Oyun yoksa para yok; para yoksa dönecek bir ekonomi yok. Bu durum sadece 2 ayda ortaya çıktı. Pandeminin daha da uzun süre devam etmesi halinde iflaslar kaçınılmaz.

Hemen hemen her davada futbolcu lehine karar veren FIFA dahi resmi bir açıklama yaptı ve bu dönemde ödeme yapamayan kulüplere anlayış göstereceğini açıkladı. Kulüplere, "Sulh yoluyla çözemezseniz ben sizi zor duruma sokmam" dedi.

Şartlar bu haldeyken, Türkiye'de de bir gelişme oldu.

beIN Sports, TFF'ye bir mektup yazarak ödemeleri yapamayacağını bildirdi.

Yani dünden itibaren kulüplerimizin beklediği ödeme artık gelmeyecek.

Bu durum çok yakın bir zamanda kulüplerimizi de etkileyecek. Ödeme alamayan kulüpler doğal olarak çalışan azaltacak ve oyuncuya ödeme yapamayacak. Bu durumun bir süre daha süreceğini düşünürsek oyuncuların ödemelerini almaları çok uzun süre mümkün olmayacak.

Oyuncu ve ödeme kelimeleri yan yana gelince yüksek ücret alan az sayıda isim akla geliyor. Oysa Süper Lig'de görece düşük ücrete oynayan bir sürü oyuncu var. Hele hele alt liglerdekilerin 2-3 aydan fazla hiç ödeme alamaması bildiğin geçim sıkıntısı yaratacaktır. O nedenle "Ligler başlamaz" diyenlerin gerekçeleri ne kadar haklı olursa olsun liglerin başlamasını bu saydığım gerekçelerden ötürü en başta futbolcular isteyecektir. "Biz oynayalım, siz de paralarımızı ödeyin" diyeceklerdir. Tıpkı her gün işe gitmek zorunda olan çalışanlar gibi.

Yazının tamamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin