BDDK’dan kredi ve kredi kartı kararı. Taksit kolaylığı imkanı tanındı

10 kentte yıkıma neden olan depremlerin ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) depremzedeler için mevcut ve yeni kredilerde 6 Şubat'tan itibaren 6 ay boyunca vade ve taksit kolaylığı imkanı tanındı.

Google Haberlere Abone ol
BDDK’dan kredi ve kredi kartı kararı. Taksit kolaylığı imkanı tanındı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, deprem felaketi nedeniyle "Bankaların Kredi İşlemlerine İlişkin Yönetmelik", "Finansal Kiralama, Faktoring ve Finansman Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Yönetmelik" ve "Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelik" kapsamında alınan kurul kararlarını açıkladı.

KREDİ VADELERİ VE TAKSİTLENDİRME SÜRELERİNDE KOLAYLIK

Kararlar kapsamında, Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye ve Şanlıurfa illerinde yerleşik kişilere yönelik, 6 Şubat'tan itibaren 6 ay süre ile kredi vadeleri ve taksitlendirme süreleri için kolaylık sağlandı.

TAKSİTLENDİRME SÜRELERİ ARTIRILACAK

Buna göre, söz konusu illerde yerleşik kişilere yeni kullandırılacak veya yeniden yapılandırmaya tabi tutulacak konut, taşıt ve tüketici kredilerinin vadeleri, BDDK tarafından daha önce belirlenen sürelere tabi olmayacak ve ödemesiz dönemlerin uygulanması da dahil olmak üzere bankalarca belirlenebilecek. Öte yandan bu illerde yerleşik üye işyerlerince kredi kartları ile gerçekleştirilecek mal ve hizmet satımlarında da kredi kartları taksitlendirme süreleri de bir kata kadar artırılacak.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin