BBP Lideri Mustafa Destici: Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in yolsuzluk ve rüşvet ağı iddialarına ilişkin olarak "Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım" diye konuştu.

Google Haberlere Abone ol
BBP Lideri Mustafa Destici: Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım

Ankara Masası Genel Yayın Yönetmeni Fatih Atik'in konuğu olan Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Peker'in cumhurbaşkanı danışmanlarına uzanan rüşvet ağı iddialarına ilişkin olarak duruşlarının net olduğunu belirtti. Destici, söz konusu rüşvet iddialarıyla ilgili yaptığı açıklamalarında "Biz ilkesel olarak bir duruş ortaya koyuyoruz kurulduğumuzdan beri. Biz her türlü, yolsuzluk, irtikap, rüşvet olabilir, yani gayri ahlaki olan bütün tutumların net bir şekilde karşısındayız" dedi.

"DEVLETİN MALINA KİM EL UZATMIŞSA O ELİN KIRILMASI LAZIM"

"Kamuoyunda dillendirilen bütün iddialarla ilgili hukuk gereğini yapmalı" diyen Destici, "Devletin malı deniz tanımına biz çok şiddetli bir şekilde karşıyız. Devletin malına kim el uzatmışsa o elin kırılması lazım" diye konuştu. Destici "Adalet mülkün temelidir' deniyor eğer adalet mülkün temeliyse, adaletin daha hızlı hareket etmesi, daha net bir şekilde bu soruşturmalarını sonuçlanıp, hak edenlerin hak ettiği cezayı alması gerekir. Kamuoyunda dillendirilen iddialarla ilgili önce bir araştırma, soruşturma yapılır. Bu iddiaların altı araştırılır. Çünkü bu iddiaların bir kısmının da özellik muhalefet tarafından, Millet İttifakı, altı masa ve onları destekleyen yandaş basın tarafından, iktidarı ve Cumhur İttifakı’nı yıpratmaya yönelik olduğunu da biliyoruz. Bunun siyasi bir amacının da olduğunu biliyoruz." ifadelerini kullandı.

 

"BÖYLE GAYRİ AHLAKİ BİR DURUM VARSA ONLARIN ZATEN GÖREVE GETİRİLMEMESİ LAZIM"

AKP cephesinden peş peşe gelen 'arınma' çağrısına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Destici "Likayatli kadroların göreve getirilmesi için böyle bir iddiaların ortaya çıkmasına gerek yok. Böyle gayri ahlaki bir durum varsa onların zaten göreve getirilmemesi lazım" şeklinde konuştu.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin