BASİSEN ile anlaştılar. İş Bankası'ndan 2022 yılında çalışanlarına rekor zam geldi

İş Bankası’nda binlerce çalışanın merakla beklenen toplu iş sözleşmesi dün akşam BASİSEN ve banka yönetimi arasında imzalandı. Toplu iş sözleşmesinde özellikle maaşı 4 bin TL ve altı olanlar için bin 400 TL’lik maktu ödemenin zam oranını yükselttiği belirtiliyor. Özellikle düşük maaşlılarda zam ve maktu ödeme ile birlikte artışın yüzde 50’nin üstünde olduğu açıklandı.

Google Haberlere Abone ol
BASİSEN ile anlaştılar. İş Bankası'ndan 2022 yılında çalışanlarına rekor zam geldi

İş Bankası'nda çalışanların beklediği toplu iş sözleşmesi imzalandı. Zam detayları belli oldu. İşte ayrıntılar...

İş Bankası’nda binlerce çalışanın merakla beklenen toplu iş sözleşmesi dün akşam BASİSEN ve banka yönetimi arasında imzalandı. Yeni sözleşmeye göre, tüm çalışanlara ilk 3 bin lira için yüzde 30, ikinci 3 bin lira için yüzde 28 ve kalan tutar için ise yüzde 25 zam yapıldı. Ayrıca tüm zamlar uygulandıktan sonra aylık ücretlere 1.400 TL maktu zam ilave edilecek.

 

Yine sözleşmeye göre, her saat fazla mesai için en az 52 lira ödenecek. Banka yemek verilmeyen şube personeline ise her iş günü için günlük 40 TL yemek kartı verecek.

Toplu iş sözleşmesinde özellikle maaşı 4 bin TL ve altı olanlar için bin 400 TL’lik maktu ödemenin zam oranını yükselttiği belirtiliyor. Özellikle düşük maaşlılarda zam ve maktu ödeme ile birlikte artışın yüzde 50’nin üstünde olduğu açıklandı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin