Başıbüyük Ormanı’nda temizlik operasyonu

Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ilçedeki gönüllülerle birlikte Başıbüyük Ormanı’nda atık toplama etkinliği gerçekleştirdi. Etkinliğe Avrasya Özel Çocuklar Derneği, GEDER, Maltepe Belediyesi ekipleri ve vatandaşlar destek verdi.

Google Haberlere Abone ol
Başıbüyük Ormanı’nda temizlik operasyonu

Atık toplama temizliğine dikkat çekmek amacıyla Başıbüyük Ormanı’nda Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan orman temizliği etkinlikleri gönüllü katılımcılarla birlikte sürüyor. Ormanların temiz kalması için farkındalık yaratmak ve bu farkındalığın sürdürülebilir olması amacıyla başlatılan Başıbüyük Ormanı’ndaki temizlik etkinlikleri Ekim ayında da devam etti.

‘SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ÖNEMLİ’

Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aygünay Karagöz etkinliğin devamlılığını sağlamak için çalıştıklarını belirterek şu ifadeleri kullandı: “Ekiplerimiz, gönüllü belediye personellerimiz, STK’lar, kurumlar ve gönüllü vatandaşlarımızla birlikte yeşil alana gelişi güzel atılan çeşitli atıkları toplayarak alanı temizledik. İlerleyen süreçlerde etkinlik sayısının artırılması sağlanarak bu ve benzer etkinliklerin sürdürülebilir olması esas olmasını istiyoruz.”

Etkinliğe destek veren Avrasya Özel Çocuklar Derneği Başkanı Aysu Umut Dilli, özel eğitim alan öğrencilerle birlikte etkinliğe katıldıklarını ve bu öğrencilerin farkındalık eğitimini yerinde deneyimleme fırsatını sunmanın çok önemli olduğunu vurgulayarak Maltepe Belediyesi’ne teşekkür etti. Atık toplama etkinliği yaklaşık 3 saat sürdü ve temizlik sonrasında alandan yaklaşık 2 kamyon çöp toplandı.

Atık toplama etkinliğine gönüllü vatandaşların yanı sıra Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Kara CHP Maltepe Belediyesi Meclis Üyesi Ercan Konak, Maltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Aygünay Karagöz, Başıbüyük Mahallesi Muhtarı Ayhan Karpuz, Küçükyalı Mahallesi Muhtarı Kadriye Necla Timur, Avrasya Özel Çocuklar Derneği, Avrasya Akademi Özel Eğitim Merkezi’nden öğretmen ve öğrenciler, GEDER Geri Dönüşüm Derneği, AFGD - Afet Gönüllüleri Derneği üyeleri, Maltepe Belediyesi Arama Kurtarma ekipleri, Maltepe Belediyesi ekiplerinin yanı sıra Orman Müdürlüğü personeli katıldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin