Başbakan'ın 'havuz' projesine Yılmaz Özdil yorumu: "Kadın olsam, Tayyip Erdoğan’la aynı havuza girmek istemem"

Yılmaz Özdil, bugünkü köşesine Başbakan'ın kadınlara ve erkeklere ayrı havuz yapma projesini taşıdı.

Google Haberlere Abone ol
Başbakan'ın 'havuz' projesine Yılmaz Özdil yorumu: "Kadın olsam, Tayyip Erdoğan’la aynı havuza girmek istemem"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınlara ve erkeklere ayrı olimpik havuz yapacaklarını söylemesine Hürriyet köşe yazarı Yılmaz Özdil bugünkü köşe yazısıyla tepki gösterdi. İşte, Özdil'in o yazısı:"Bağyanlara havuz“Bayanlara ayrı erkeklere ayrı olimpik havuz yapacağız” dedi.*İyi fikir.

Çünkü ben kadın olsam, Tayyip Erdoğan’la aynı havuza girmek istemem.*“Kusura bakma, kadın-erkek eşit değildir” diyen, “banklarda kızlı-erkekli oturmayı saygıyla karşılamam” diyen... Evrensel “olimpik” kavramına “mahalle hamamı” muamelesi yapan biriyle, hangi kadın aynı havuza girmek ister ki?*“Bahçesindeki çimlerde 

kızlı-erkekli oturuyorlardı, yoldan çıkmayayım diye o üniversiteye gitmedim” diyen zihniyetle, aynı havuza gidilir mi kardeşim?*Voleybolcu kızı “şort giyiyor” diye yumruklayan maganda, yüzücü kıza “mayo giyiyor” diye ne yapmaz? 

Sokakta gördüğü hamilelere terbiyesizler filan diyen tarikat “düşünür”ü, maazallah, havuzda gördüğü hamileler için ne düşünmez?*Düşünsenize mesela, havuzdan çıkmışsınız, erkek arkadaşınız havlu uzatıyor, “merdivenlerden kızlı-erkekli çıkıyorlar, diken üstündeyim” diyen milli eğitim müdürü, şezlongdan sizi kesiyor! Ya da ne bileyim, bikiniyle kulaç atıyorsunuz... “Dekolte giyen kadınlar tecavüzü göze almalı” diyen kafa, yan kulvarda yüzüyor."Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin