Bartın'ın İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldı

Bartın'ın mavi bayraklı plaja sahip İnkumu tatil beldesi, yerli ve yabancı turist yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldı. Yoğunluğun bayram tatili boyunca sürmesi bekleniyor...

Google Haberlere Abone ol
Bartın'ın İnkumu beldesi tatilci yoğunluğu nedeniyle araç girişine kapatıldı

Bartın'ın tek mavi bayraklı plajının bulunduğu İnkumu'na tatilciler akın edince adım atacak yer kalmadı. Beldeye pazar günü 10 bin araçla giriş yapılınca park edilecek yer kalmadı. Trafik ekipleri, bölgeye giden yolda araç geçişine izin vermedi. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, ''Bu yoğunluğun Kurban Bayramı’nda daha fazla olacağını düşünüyoruz'' dedi.


Yoğun nem nedeniyle hissedilen sıcaklığın 40 dereceye ulaştığı İnkumu tatil beldesine bugün 10 bin araç giriş yaptı. Turistlerin akın ettiği İnkumu’ndaki bütün otoparklar ve yol kenarları, araçlarla dolunca trafiğe kapandı. Aynı yol üzerinde bulunan Güzelcehisar'da da yoğun trafik nedeniyle İnkumu ve Güzelcehisar sahiline giden yol, Bartın limanı yol ayrımından kesildi. Liman girişinde trafik ekipleri, araç geçişine izin vermezken, İnkumu özel halk otobüsleri de sahile gitmek isteyen yolcuları taşımak için hazır bekletildi.

Etiketler inkumu bartın
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin