Bartın'da komşusunun köpeğine tecavüz eden adama komik ceza

Bartın’da komşusunun köpeğine tecavüz eden 67 yaşındaki M.D.’ye verilen ceza belli oldu. Verilen ceza ise hayvanseverler tarafından tepki çekti.

Google Haberlere Abone ol
Bartın'da komşusunun köpeğine tecavüz eden adama komik ceza

Bartın'da 2021 yılının Temmuz ayında meydana gelen olayda iddialara göre 67 yaşındaki M.D. isimli şahıs, fındık tarlasında komşusunun köpeğine nitelikli cinsel saldırıda bulundu. Aynı köyde ikamet eden komşuları tarafından M.D.'nin köpeğe nitelikli cinsel saldırı anları ise cep telefonu kamerası ile kayıt altına alındı. Görüntülerin sosyal medya platformlarında paylaşılmasının ardından şüpheli jandarma ekiplerince gözaltına alındıktan sonra sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir hafta tutuklu kalan M.D. tutuksuz yargılanmak üzere adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili Bartın 4. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın 4’üncü duruşmasına karar açıklandı. Sanık M.D.’ye 1 yıl 9 ay hapis ve 200 gün adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Sanığın duruşmadaki tutum ve davranışları nedeniyle hakkında TCK’nın 62. Maddesi uyarınca takdiri indirim hükmünün uygulanmasına takdiren yer olmadığına ve sanığa verilen 200 gün adli para cezasının sanığın sosyal ve ekonomik durumu nazara alınarak takdiren 20 TL’den paraya çevrilerek 4 bin TL adli para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

Davayı takip eden STK'lar ve hayvanseverler cezayı istinafa taşıyacaklarını belirtti.

 

Etiketler Bartın köpek tecavüz
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin