Barış Yarkadaş'tan Ekrem İmamoğlu'na 20 milyarlık ihale sorusu: Neden sadece 4 şirkete mektup yollandı?

tv100 ekranlarında yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı programında konuşan tv100.com yazarı Barış Yarkadaş çok önemli bir iddia ortaya attı. Kaynarca Pendik Tuzla Metro Hattı projesi ile ilgili konuşan Barış Yarkadaş, 20 milyar liralık bir ihale için sadece 4 şirkete davetiye gönderildiğini söyleyerek, Ekrem İmamoğlu'na sordu, "Neden sadece bu 4 şirkete mektup yollandı? Ekrem Bey bu konuyla ilgili açıklama yapabilir"

Google Haberlere Abone ol
Barış Yarkadaş'tan Ekrem İmamoğlu'na 20 milyarlık ihale sorusu: Neden sadece 4 şirkete mektup yollandı?

tv100 ekranlarında yayınlanan Gürkan Hacır ile Taksim Meydanı'nda tv100.com yazarı Barış Yarkadaş önemli açıklamalarda bulundu. 

Kaynarca Pendik Tuzla Metro Hattı projesi ile ilgili konuşan Barış Yarkadaş, 20 milyar liralık bir ihale için sadece 4 şirkete davetiye gönderildiğini açıkladı.

Yarkadaş belgelere dayanarak konuştuğunu söyleyerek,  Ekrem İmamoğlu'na sordu, "Neden sadece bu 4 şirkete mektup yollandı? Ekrem Bey bu konuyla ilgili açıklama yapabilir" ifadelerini kullandı.

'BELGEYE DAYANARAK KONUŞUYORUM'

Barış Yarkadaş'ın konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde: "İBB, 14 Eylül’de bir ihaleye çıkıyor. Kaynarca Pendik Tuzla metro hattı projesi… Tamam güzel... Yapılmalı mı? Mutlaka yapılmalı. 20 milyar TL tutarında bir ihale bu. Dört şirkete davetiye mektubu yazılıyor. Bunlar GÜLERMAK… Türkiye’nin ilk 27 şirketinden biridir. Hep beşli çete deniyor ya, halbuki onlarla aynı işi alan toplamda 27 firma var. Aslında o 27’ler diye anmak lazım. Yapı merkezine davet verilmiş. Çanakkale’yi yapan şirket… Alarko var... Alarko’yu zaten herkes biliyor. İÇDAŞ… Yap-işlet-devret de çok fazla iş yapan bir firma. CHP’deki rahatsızlık ise biraz sonra bir ihale daha anlatacağım. Bir belgeye dayanarak konuşuyorum. Bu belgeyi gönderen arkadaşım, ‘Bunlar olmamalı. Niye Ekrem Bey 4 şirkete davetiye gönderiyor? Aslında açık ihale yapmalı ve örnek olmalı’ diyor. Neden sadece bu 4 şirkete mektup yollandı? Ekrem Bey bu konuyla ilgili açıklama yapabilir.”

İşte Barış Yarkadaş'ın iddiasına kaynak olan belge: 

Barış Yarkadaş'tan Ekrem İmamoğlu'na 20 milyarlık ihale sorusu: Neden sadece 4 şirkete mektup yollandı?

Kaynak: Medyatava
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin