Barış Yarkadaş altılı masanın seçim planını açıkladı. Yarkadaş'tan flaş Meral Akşener ve Mansur Yavaş kulisi. Altılı masayı karıştıracak Cumhurbaşkanı adayı iddiası

tv100’ün ses getiren programlarından Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu'da tv100.com yazarı Barış Yarkadaş son kulisleri paylaştı. Yarkadaş, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda Meral Akşener ve Mansur Yavaş hakkında bomba bir kulis bilgisini aktarırken altılı masanın seçim planı hakkında da bilgi verdi. Yarkadaş, Ekrem İmamoğlu'nun da teyakkuzda olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Barış Yarkadaş altılı masanın seçim planını açıkladı. Yarkadaş'tan flaş Meral Akşener ve Mansur Yavaş kulisi. Altılı masayı karıştıracak Cumhurbaşkanı adayı iddiası

tv100.com yazarı Barış Yarkadaş, gazeteci/Yazar Hacı Yakışıklı, ceza hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, kamuoyu araştırmacısı Hilmi Daşdemir; Erdoğan Aktaş ile Sağlı Sollu programına konuk olarak gündemi değerlendirdi.

"CHP’nin belediye başkanlarının adaylıklarına ilişkin son noktayı koyacağı bilgisini aldım"
Yarkadaş "6’lı masada İYİ Parti hariç CHP’nin dışındaki diğer 4 parti CHP’nin 40 ilde listelerinden girecekler diye konuşuluyor. Önümüzdeki günlerde CHP’nin belediye başkanlarının adaylıklarına ilişkin son noktayı koyacağı bilgisini aldım. Buna rağmen Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da bir otelde yakın çalışma arkadaşlarıyla değerlendirmeler halinde olduğunu söyleyeyim" dedi.

"Teklif ettim kabul etmedi, zorla mı aday yapayım?’ cevabını verdi"

Yarkadaş "İYİ Partililer “Partinin etkili isimleri Mansur Bey’in adaylığı için Meral Hanım’ın ısrar etmesi gerektiğini söylediler. Sayın Akşener ’Teklif ettim kabul etmedi, zorla mı aday yapayım?’ cevabını verdi” dediler. İYİ Partililer “Meral Hanım günü geldiğinde Mansur Bey’e adaylık teklif ettiğini ama Mansur Bey’in bunu kabul etmediğini zaten kamuoyuna açıklayacak” dediler." ifadelerini kullandı.

"6’lı masada İYİ Parti hariç CHP’nin dışındaki diğer 4 parti CHP’nin 40 ilde listelerinden girecekler diye konuşuluyor." diyen Yarkadaş şu bilgileri verdi:

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da Cumhurbaşkanı adaylığı hazırlık içerisinde olduğunu belirten Yarkadaş, "Önümüzdeki günlerde CHP’nin belediye başkanlarının adaylıklarına ilişkin son noktayı koyacağı bilgisini aldım. Buna rağmen Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da bir otelde yakın çalışma arkadaşlarıyla değerlendirmeler halinde olduğunu söyleyeyim." dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin