Barış Pehlivan'dan flaş iddia! Savcılar, Sedat Peker'in iddiaları için harekete mi geçiyor?

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, bugünkü köşe yazısında, paylaştığı videolarla gündemi sarsan Sedat Peker'in iddialarına ilişkin üç ilde soruşturma başlatan savcıların olduğunu aktardı.

Google Haberlere Abone ol
Barış Pehlivan'dan flaş iddia! Savcılar, Sedat Peker'in iddiaları için harekete mi geçiyor?

Cumhuriyet yazarı Barış Pehlivan, kaleme aldığı yazıda çarpıcı bilgiler aktardı. Pehlivan’a göre savcılar İstanbul, Ankara ve Muğla’da soruşturmalar başlattı.

'UYAP’A BİLE YÜKLEMEMİŞLERDİR'

“Hem videoların çözümleri hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış” diyen Barış Pehlivan “Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada...” ifadelerini kullandı.

Barış PEHLİVAN / CUMHURİYET

O savcı bulunmuş

Hep o haklı serzeniş: Görevini yapacak bir savcı aranıyor.

Lağım çukurunu temizlemeye yardımcı olacak yargı sürecinin başlaması gerekiyor.

Duydum ki o savcılar bulunmuş. Sedat Peker’in videolarındaki iddialar ve isimler için birkaç ilde soruşturmalar başlatılmış.

Hem videoların çözümleri, hem baroların şikâyetleri hem de açık kaynaklardaki haberler dosyalanmaya başlanmış.

Soruşturmaların İstanbul, Ankara ve Muğla’da yapıldığını öğrendim. İçeriklerine dair şu an dışarı bilgi sızdırmamak için uğraşıldığını fark ettim. Belki de bu yüzden UYAP’a bile yüklememişlerdir şu aşamada...

Nereye evrilir bu soruşturmalar, ileride göreceğiz.

Hani kulaktan kulağa fısıldanan “Erdoğan bu rüzgârı Temiz Eller Operasyonu yaparak lehine çevirir” tezi mi gerçekleşir, bilmiyorum.

Yazının devamını okumak için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin