Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) 26 isim hakkında suç duyurusu... BDDK açıklamayı Twitter hesabından yaptı. İşte BDDK'nın suç duyurusunda bulunduğu siyasetçi ve gazeteciler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), "kur hareketlerini manipüle etmeye yönelik paylaşımlar" iddiasıyla 26 sosyal medya hesabı hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda bulunulan isimler arasında İYİ Partili, Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz, CHP'li Burhanettin Bulut, gazeteciler Mustafa Sönmez ve Erk Acarer gibi isimler de bulunuyor. İşte BDDK'nın suç duyurusunda bulunduğu siyasetçi ve gazeteciler...

Google Haberlere Abone ol
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan (BDDK) 26 isim hakkında suç duyurusu... BDDK açıklamayı Twitter hesabından yaptı. İşte BDDK'nın suç duyurusunda bulunduğu siyasetçi ve gazeteciler

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), gazeteci ve ekonomistlerinde bulunduğu 26 sosyal medya hesabı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun gerekçesi için ise "Kur hareketlerini manipüle etmeye yönelik paylaşımları" denildi.

Twitter hesabından BDDK, "Sosyal medya ve yayın organları üzerinden kur hareketlerini manipüle etmeye yönelik paylaşımları dolayısıyla aşağıdaki Twitter hesapları ve kişiler hakkında Kurumumuz, Bankacılık Kanununun 74. maddesi kapsamında suç duyurusunda bulunmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." açıklamasını yaptı. Suç duyurusunda bulunulanlar arasında iki Merkez Bankası eski Başkanı olması dikkat çekti. Eski Merkez Bankası Başkanlarından Rüşdü Saraçoğlu ilk sırada yer aldı, Durmuş Yılmaz ise 24. sırada.

Saraçoğlu Twitter hesabından, "Hakkımda BDDKnın suç duyurusunda bulunduğu hakkında bir tweet attığı haberleri dolaşıyor. Ben TCMB den 1993 te ayrıldım. 1999 dan beri emekliyim. Piyasayı nasıl etkilerim bilmiyorum." açıklamasını yaptı.

BDDK'nın sosyal medya hesabından açıklanan ve suç duyurusunda bulunulan isimler şöyle:

 

BURHANETTİN BULUT KİMDİR?

Burhanettin Bulut, Bitlis'te 1970 yılında dünyaya gelmiştir. Babasının adı Ahmet, annesinin adı ise Zübeyde'dir. Eczacı ve İktisatçı olan Bulut, İlk, orta ve lise eğitimini Adana'da tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ve Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun oldu.

1993 yılından itibaren Adana'da kendi eczanesinde çalıştı. Adana Eczacı Odasında 4 dönemi oda başkanı olmak üzere 6 dönem yöneticilik yaptı. Çukurova Kent Konseyi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Çukurova ilçesi Belediye Meclis Üyesi oldu. CHP'de başta Adana İl Başkanlığı olmak üzere çeşitli görevlerde bulundu.

Meslektaşı İpek Bulut ile evlidir.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin