Bakanlar Elazığ depremi için konuştu

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fatih Koca ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kameraların karşısına geçti. Soylu, 6 vatandaşımızın şu anda enkaz altında olduğunu açıkladı.

Bakanlar Elazığ depremi için konuştu

Elazığ Sürsürü'de 6 vatandaşımızın enkaz altında olduğunu açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, depremde hayatını kaybedenlerin sayısının 35 olduğunu duyurdu. 

Süleyman Soylu, enkaz altındaki vatandaşların kurtarılması için tüm çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini ifade etti.

Soylu, Elazığ'daki depremin ardından enkaz altında kalan 45 vatandaşın kurtarıldığını bildirdi.

4 büyüklüğünün üzerinde 20 artçı deprem meydana geldi. O saatten bu saate kadar 678 artçı deprem meydana geldi. Artçı depremler devam ediyor.

Artçı depremler devam ettikçe vatandaşımızın endişe duyması normaldir, bu konudaki ihtiyaçların giderilmesi de bizim temel görevimizdir.

Bölgeye şu ana kadar 10 binin üzerinde çadır sevk ettik. 6 bin 455 çadırın da kurulumunu hem Malatya hem de Elazığ'da sağladık.

Türkiye'den şöyle bir talebimiz var; AFAD yönlendirmeyi yapmadan kimse Malatya ve Elazığ'a kendi başına bir şey göndermesin.

Elazığ'ın içerisinde, Pötürge, Sivrice, Doğanyol ve Maden'de hasarlı, az hasarlı bütün binalar, Bakanlığımız tarafından taranacaktır.

Bakan Soylu, depremin ardından evlerinde hasar oluşan insanlar için, "Evi sağlam olmayana kira yardımını hemen vereceğiz" dedi.

Soylu ayrıca, "Depremden etkilenen, yaralanan, hayatını kaybeden ve maddi hasarlı olarak dışarıda kalan ailelere direkt olarak aile başı verilecek nakit yardımı yarın sabah itibariyle kaymakamlıklarımız marifetiyle valiliklerimiz koordinasyonunda sağlanacaktır" diye konuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin