Bakan Koca açıkladı... Vaka ve can kaybı sayısında azalma!

Türkiye'deki Coronavirus salgınında tespit edilen yeni vakalar ve can kayıpları açıklandı. Son 24 saatte 89 vefat yaşandığı açıklanırken, yaşanan can kaybının her geçen gün azalması dikkat çekti.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Koca açıkladı... Vaka ve can kaybı sayısında azalma!

Türkiye'deki Coronavirus salgınında tespit edilen yeni vakalar ve can kayıpları açıklandı. Son 24 saatte 89 vefat yaşandığı açıklanırken yaşanan can kaybının her geçen gün azalması dikkat çekti. Ayırca bugün yapılan testlerde 2 bin 936 yeni vakanın tespit edildiği belirtildi. Toplamda Türkiye'deki vaka sayısı 117 bin 589'a yükselirken toplam can kaybı da 3 bin 81 oldu.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; 29 Nisan verilerinde 89 kişi daha Coronavirus nedeniyle hayatını kaybetti. Toplam can kaybı ise 3 bin 81’e yükselmiş oldu. Ancak yaşanan can kayıplarındaki oranın geçtiğimiz günlere göre düştüğü görüldü.

Son 24 saatteki can kaybında düşüş gözlemlenirken tespit edilen yeni vakalarda da düşüş sürüyor. Yapılan 43 bin 498 test sonucu 2 bin 936 yeni vaka tespit edildiği açıklandı.

Yine, 29 Nisan verilerine göre; iyileşenlerin sayısı da 5 bin 231 olarak duyuruldu. Tedavi edilenlerin toplam sayısı 44 bin 22 oldu.

YOĞUN BAKIMDAKİ HASTALAR

Açıklanan verilere göre, yoğun bakımda bulunan hasta sayısı bin 574 olurken entübe durumdaki hastaların sayısı ise 831 olarak açıklandı.

BAKAN KOCA UYARDI

Yeni verilerin açıklanması sonrası sosyal medyadan paylaşımda bulunan Bakan Koca şunları söyledi:

"Test sayısındaki artışa kıyasla vaka sayısındaki artış öngörülebilir düzeyde. İyileşen hastalarımızın sayısı 44.000’i, toplam vaka sayımızın da üçte birini geçti. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hasta sayımız azalmaya devam ediyor. Tedbirde ısrarcı olalım."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin