Bakan Fahrettin Koca'dan, Meral Akşener Covid-19 yanıtı: Avrupa’da yaşayan 5 Milyon insanımızdan Covid-19’a yakalananların İstanbul’da, bir acil durum hastanemizde tedavi olabilmeleri konusudur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in Avrupa'dan gelen Covid-19 hastalarının Türkiye'de tedavi edilmesini eleştirmesine yanıt verdi. Fahrettin Koca, Akşener'e Avrupa'da yaşan 5 milyon Türk'ü hatırlattı.

Google Haberlere Abone ol
Bakan Fahrettin Koca'dan, Meral Akşener Covid-19 yanıtı: Avrupa’da yaşayan 5 Milyon insanımızdan Covid-19’a yakalananların İstanbul’da, bir acil durum hastanemizde tedavi olabilmeleri konusudur

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Sayın Erdoğan’ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız?" sorusuna Twitter'dan cevap verdi.

Akşener'in "Avrupa'dan gelen koronavirüs hastalarının Türkiye'de mi tedavi edilecek?" sorusuna Sağlık Bakanı Koca şu ifadeleri kullanarak yanıt verdi:

"Sn. Meral Akşener, Üzerinde siyaset yaptığınız konu, Avrupa’da yaşayan 5 Milyon insanımızdan Covid-19’a yakalananların İstanbul’da, bir acil durum hastanemizde tedavi olabilmeleri konusudur. Alman Sağlık Bakanı yoğun bakım kapasitelerinin dolmaya başladığını açıkladı."

İşte Bakan Koca'nın o paylaşımı:

BAKAN KOCA'DAN ALMANYA PAYLAŞIMI

Bakan Koca, Almanya'da dünkü koroavirüs verilerini paylaşarak, "İnsanımıza ve insanlığa karşı görevlerimiz var. Hasta vatandaşlarımız için sorumluluk almaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "3,5 milyon vatandaşımızın yaşadığı 84 milyon nüfuslu Almanya salgında zor günler geçiriyor. Dün 72 bin 159 ile en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldı, 374 kişi hayatını kaybetti. İnsanımıza ve insanlığa karşı görevlerimiz var. Hasta vatandaşlarımız için sorumluluk almaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Akşener Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge'ın paylaşımını alıntılayarak Koca'yı da gönderiye etiketlemiş ve şu ifadeleri paylaşmıştı:

"Sayın Bakan @drfahrettinkoca Sayın Erdoğan’ın ülkemizi sığınmacılar için bir hendeğe çevirmesi yetmedi, şimdi de siz mi çıktınız? Avrupa’nın Kovidli hastalarını kabul etmek ne demek? Milletimizi, sağlıkçılarımızı yeni varyantlarla karşılaşma riskine nasıl sokarsınız!"

İşte o tweet:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin