Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) sözcüsü Emre Polat'tan flaş açıklama. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile görüştü, olumsuz bir durum yok

BTP'nin Millet İttifakı'na katılım isteğiyle ilgili BTP'den flaş açıklama geldi. BTP Sözcüsü Emre Polat, genel başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü ve olumsuz bir durumun olmadığını kaydetti.

Google Haberlere Abone ol
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) sözcüsü Emre Polat'tan flaş açıklama. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile görüştü, olumsuz bir durum yok

Millet ittifakı'na katılma çağrısı yapan BTP’den 14 Kasım öncesi yeni bir açıklama geldi.

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) sözcüsü Emre Polat, haftalık basın açıklamasında, gelen bir soru üzerine 6’lı masaya olan başvuruları sonrası yaşanan gelişmeleri anlattı.

Polat, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın, İyi Parti Lideri Meral Akşener’le yaptığı görüşmenin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile de telefonla görüştüğünü ve şu an için olumsuz bir durum olmadığını belirtti.

14 Kasım’da çıkacak karara saygılıyız

BTP Sözcüsü Emre Polat’ın açıklamaları şöyle; “İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yapılan görüşme sonrası Genel Başkanımız Hüseyin Baş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi ve o görüşmede kendisinden destek taleplerini iletti. Olumsuz bir durum yok. Biz artık sürecin izleyicisi durumundayız. 14 Kasım'da liderler karar verecek. Biz de bu kararı bekliyoruz ve çıkan karara saygı duyuyoruz.”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin