Bağcılar'daki korkunç anne cinayetinde yeni gelişme. Kan donduran görüntülerini paylaşan 3 kişi hakkında karar

İstanbul Bağcılar'da bir kadının oğlu tarafından vahşice öldürülmesine ilişkin görüntüleri video kaydına alan ve sosyal medya hesaplarında paylaşan 3 şüpheli gözaltına alınmıştı. Şahıslar, yapılan işlemlerin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Google Haberlere Abone ol
Bağcılar'daki korkunç anne cinayetinde yeni gelişme. Kan donduran görüntülerini paylaşan 3 kişi hakkında karar

Tüm ülkeyi ayağa kaldıran korkunç cinayetin görüntülerini kayda almış, sosyal medya hesaplarında paylaşmışlardı.

3 şüpheli, adli kontrolle salındı.

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamada, dün Fevzi Çakmak Mahallesi'nde annesi H.S'yi öldüren ve emniyet birimlerince yakalanan A.S'nin çıkarıldığı mahkemece tutuklandığı belirtildi.

Olay görüntülerini sosyal medya hesaplarında paylaşan N.A, G.K. ve S.A. hakkında ''yargılama ve soruşturmanın gizliliğini ihlal'' suçlarından işlem yapıldığı, şüphelilerin daha sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı kaydedildi.

YAYIN YASAĞI GETİRİLMİŞTİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, Bağcılar'da yürütülen çalışmalarda cinayet anına ilişkin telefonla video çekildiği, görüntünün sosyal medya ile yazılı ve görsel basında paylaşıldığı belirlenmişti.

Bunun üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının talebiyle Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliğince, Bağcılar'daki cinayete ilişkin görüntülerle ilgili yayın yasağı kararı verilmişti.

Yapılan incelemede, görüntüleri çekerek ilk paylaştığı tespit edilen S.A. ile babası N.A. ve babasının arkadaşı G.K. gözaltına alınmıştı.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin