Ayşe Arman'dan bomba röportaj: Bir gay'in askerlik anıları

Hürriyet yazarı, eşcinsel eğitimciyle röportaj yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Ayşe Arman'dan bomba röportaj: Bir gay'in askerlik anıları

Kaan Arter takma isimli eşcinsel matematik öğretmeni, Ayşe Arman'a askerlik anılarını anlattı.TÜBİTAK ödüllü matematikçi Arter, öğretmenliğe devam ettiği için röportajda yüzünü gizledi.Arter'in Arman'a özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulunduğu röportaj şöyle:Bir gay’in askerlik anıları: Güneşli havalarda, 50 faktör güneş kremi sürüyordum "Türkiye Cumhuriyeti topraklarında doğan bir erkek, belli bir yaşa geldiği zaman askerliğini yapıyor. E ben de bu topraklarda doğdum ve erkeğim..."“Eşcinselim ve askerden yeni geldim.Siz bugüne kadar, gay’lerin, eşcinsellerin, trans bireylerin askere gitmemek için neler yaptığıyla ilgili röportajlar yayımladınız. Ben de neden gittiğimi ve orada nelerle karşılaştığımı anlatmak istiyorum. İlgilenir misiniz?” 

Hemen aradım, buluştuk. 

Kaan Arter, gerçekten sıkı bir adam. Eğitimli, bilgili. Çok içten ve samimi. Bir de zeki. TÜBİTAK ödüllü bir matematikçi. 

Öğretmenliğe devam ettiği için fotoğraflarda yüzünü gizledi. 

Kaan Arter, blogu olan, eşcinsellik hakkında yazıp çizen biri. 

Çok cesur yazıları var. Askerde onu ziyarete gelen sevgilisiyle nasıl seviştiğini de anlatıyor, çarşı izninde, bir kafenin tuvaletinde.

Ama bayağılaşmadan...

Ona matematik ve yazı hayatında başarılar diliyorum.Adın?-Kaan Arter.Bu gerçek ismin mi?-Değil, çünkü öğretmenim. İsmimi açıklamak meslek hayatımın sonu olur.Ne öğretmenisin?-Matematik. Herkese gerekir. Hayat matematiktir!Güzelmiş... Yaş?-27.Röportajın tamamını okumak için tıklayınız. 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin