Ayçiçek yağları 80 liradan satılacak. Sıvı yağlar dahil un, süt ve yumurtaya KDV indirimi gelecek. Marketlerdeki 1 litre, 2 litre ve 5 litrelik ayçiçek yağları fiyatlarında indirim olacak

Ayçiçek yağlarına son bir yılda gelen zamlardan sonra vatandaşlar da market market dolaşıp uygun fiyata ayçiçek yağı almak istiyor. 5 litrelik ayçiçek yağlarının fiyatları ise şu anda en düşük 110 liradan satılıyor. İşte yağ fiyatlarında rekor düşüş getirecek düzenleme kabul edilirse ayçiçek yağlarındaki fiyatlar da indirim görmüş olacak. Peki A101, BİM ve ŞOK marketlerde ayçiçek yağlarının fiyatı ne kadar?

Google Haberlere Abone ol
Ayçiçek yağları 80 liradan satılacak. Sıvı yağlar dahil un, süt ve yumurtaya KDV indirimi gelecek. Marketlerdeki 1 litre, 2 litre ve 5 litrelik ayçiçek yağları fiyatlarında indirim olacak

Son zamlarla birlikte büyük bir artış yaşandığı gözlemlenen ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta fiyatları için Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalarda artık sona gelindi. Tüm taraftarla görüşen bakanlığın KDV oranlarında düzenlemeye gideceği ve bununla beraberde ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta fiyatlarının düşeceği ifade edildi.

Temel gıda fiyatlarında indirim beklentisi içerisine giren vatandaşlara Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan güzel haberler geldi. KDV oranlarında yapılacak yeni düzenlemeyle birlikte önümüzdeki günler içerisinde yeni bir açıklama yapılacak.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrasında harekete geçen bakanlık ayçiçek yağı, un, süt ve yumurta gibi temel gıda fiyatlarında KDV oranlarını yeniden düzenleyecek.

Söz konusu çalışmalarda ana hatların yeniden belirlenebilmesi adına alternatiflerin değerlendirildiği ve Gelir İdaresi Başkanlığı, sivil toplum kuruluşları, odalar ve sektör temsilcileri olmak üzere ilgili tüm tarafların görüşlerini almak için KDV çalıştaylarıyla düzenleme başlatıldığı belirtildi.

KDV konusunda ortak aklın oluşturulmasının hedeflendiği çalışmalar kapsamında farklı oranlarda uygulanan KDV'deki oranlar daha anlaşılır ve sade hale getirilmiş olacak. Bununla birliktede KDV oranlarında yapılacak düzenlemenin, temel gıda ürünleri başta olmak üzere fiyat etiketlerinde düşüşe sebebiyet verecek.

 

KDV oranlarında gerçekleştirilecek yeni düzenlemeyle birlikte A101-BİM-ŞOK gibi marketlerde 100 TL üzerinde satılan Teneke 5 L Biryağ Ayçiçek Yağı fiyatlarının 80 TL’ye kadar düşmesinin de önü açılmış olacak.

A101 - • Biryağ Ayçiçek Yağı Pet 5 litre 134,90 Türk lirası
BİM - • Sole 5 litre ayçiçek yağı 109,90 Türk lirası
ŞOK - • Evin 5 litre ayçiçek yağı 109,90 Türk lirası

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin