Ayasofya Camii imamı ekonomiye de el attı: 'Faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir'

Ekonomideki istikrarsızlık ve dolar kurunun yükselmesi ekonomistleri endişelendirirken, son günlerde hemen her konuda paylaşımlarıyla gündeme gelen Ayasofya Camii 'baş imam'ı Mehmet Boynukalın da konuya dahil oldu.

Google Haberlere Abone ol
Ayasofya Camii imamı ekonomiye de el attı: 'Faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir'

Ayasofya Camii 'Baş İmamı' ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, dövizin yükselmesi ile ilgili yaptığı paylaşımda 'faiz' oranını suçladı. Bakara Suresi'nden ayetler paylaşan Boynukalın, "Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor" dedi.

Ayasofya Camii İmamı Mehmet Boynukalın, ekonomiye de el attı. Anayasa tartışmalaro sırasında laikliğin kaldırılmasını isteyen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kadın cinayetleriyle ilgili mesajı tepki çeken, yine bu mesajından ötürü AK Parti Grup Başkanvekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin ile karşı karşıya gelen Boynukalın, şimdi de ekonomiye el attı.

Ekonomideki istikrarsızlık ve dolar kurunun yükselmesi ekonomistleri endişelendirirken, son günlerde paylaşımlarıyla gündem gelen Ayasofya Camii 'baş imam'ı Mehmet Boynukalın da konuya dahil oldu.

Boynukalın, "Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir" ifadeleriyle ekonomi hakkındaki düşüncelerini yazdı.

Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın paylaşımları şöyle:

"Bundan yüz yıl önce olduğu gibi istiklal mücadelesi veriyoruz yedi düvele karşı. Terörle, ekonomik savaşla vs. üzerimize geliniyor. Bize düşen sabırla mücadeleye devam etmektir. Allah millete, devlete zeval vermesin. Yolunda olanlara Rabbimiz yardım edecektir.

ve işte doğru yola ulaşmış olanlar da bunlardır." (Bakara suresi 155-157).

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele! Onlar, başlarına bir musibet geldiğinde, “Doğrusu biz Allah’a aidiz ve kuşkusuz O’na döneceğiz” derler. İşte rablerinin lutufları ve rahmeti bunlar içindir.

Açıklama: Faizin azaltılması ve sonunda tamamen kaldırılması hem İslam'ın hem de aklın gereğidir. Güçlü ekonomilerde faiz % 0-1 arasında. O sebeple faizcilerle mücadele etmek de İslam'ın bir emridir. Önceki tivitim biraz da bununla ilgilidir."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin