Ay Yapım'dan tarihi proje!

Rönesans döneminin usta ressamlarından Venedikli Gentile Bellini ve Avrupa topraklarına korku salmış olan Osmanlı imparatoru Fatih Sultan Mehmet Han arasında gelişen sıra dışı arkadaşlığın hikayesi ekrana taşınacak. Böylece başta İtalya olmak üzere dünyada da merakla takip edilen Fatih Sultan Mehmet ve ressam Bellini dönemi ilk kez dizi olarak tasarlanmış olacak.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Ay Yapım'dan tarihi proje!

Televizyon dünyasının önde gelen şirketlerinden Ay Yapım, tarihi bir projeye imza atmaya hazırlanıyor.

Projede, Rönesans döneminin usta ressamlarından Venedikli Gentile Bellini ve Avrupa topraklarına korku salmış olan Osmanlı imparatoru Fatih Sultan Mehmet Han arasında gelişen sıra dışı arkadaşlığın hikayesi ekrana taşınacak. Böylece başta İtalya olmak üzere dünyada da merakla takip edilen Fatih Sultan Mehmet ve ressam Bellini dönemi ilk kez dizi olarak tasarlanmış olacak.

Fatih Sultan Mehmet ve ünlü İtalyan ressam Bellini’nin dünya literatürüne geçen hikayesi üzerinden parlak bir tarihi dönemin anlatıldığı dizide her an patlak vermesi beklenen büyük savaşın arifesinde, sanattan hayata, politikadan astronomiye, dinden felsefeye kadar her konu ilginç biçimde ilerliyor.

Ay Yapım’ın aynı zamanda ortağı olduğu OJO Pictures işbirliği ile hayata geçireceği tarihi dizinin hikayesi, başarılı yazarlar Kenan Kavut ve Yavuz Ekinci’ye ait.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin