Avustralyalı yazar: Türkiye'nin Meryl Streep'i...

Fadik Sevin Atasoy'un İngilizce yazıp oynadığı tek kişilik oyunu, Birleşik Krallık, ABD ve Avrupa'dan sonra şimdi de Avustralya'da seyirci ile buluşuyor. Avustralya'nın Zilla and Brook dergisinde yazan eleştirmen, ünlü oyuncudan böyle söz etti.

Google Haberlere Abone ol
Avustralyalı yazar: Türkiye'nin Meryl Streep'i...

Fadik Sevin Atasoy'un İngilizce yazıp oynadığı tek kişilik oyunu Muse 90401 "Bir Esin Perisi", Birleşik Krallık, ABD ve Avrupa'dan sonra şimdi de Avustralya'da seyirci ile buluşuyor.

Avustralya seyircisinin yoğun ilgi gösterdiği sanatçı, tiyatro eleştirmeni Chuck Moore tarafından da Türkiye'nin Merly Streep'i olarak nitelendirildi.

Prömiyerini Amerika'da yapan ve ardından dünyanın pek çok ülkesinde gösterilen, T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın da desteklediği Muse 90401 "Bir Esin Perisi" festival yolculuğunu sürdürüyor. Amerika, Birleşik Krallık, Avrupa ve Kopenhang'ın ardından MUSE 90401 'Bir Esin Perisi" şimdi de Avustralya'da seyirci ile buluşuyor. Gösterildiği her ülkede gerek ödül alarak gerekse eleştirmenler tarafından övgüyle kendinden söz ettiren Fadik Sevin Atasoy, Avustralyalı eleştirmenlerce de takdir gördü.

Avustralya'nın Zilla and Brook dergisinde yazan eleştirmen Chuck Moore, Muse 90401 ile ilgili yazısında "Muhteşem oyunculuk, muazzam bir ses ve hikaye" diye Fadik Sevin Atasoy'a methiyeler yazdı. Eleştirmen, Fadik Sevin Atasoy'u Türkiye'nin Meryl Streep'i olarak nitelendirirken "ABD, Türkiye ve İngiltere gibi bir çok ülkede turne yapmış olan bu post modern masalı mutlaka izleyin" diye yazdı.

Fadik Sevin Atasoy'un Türkçe'ye de uyarladığı Muse 90401 "Bir Esin Perisi", Avustralya gösterimlerinin ardından, Türkçe versiyonuyla 25 Aralık tarihinde ZORLU PSM'de seyirci ile buluşacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin