Atilla Dorsay kalp operasyonu geçirdi!

Dorsay, üç kalp damarına by pass yapılmak üzere hastaneye yatırıldı... Türkiye’nin en kıdemli sinema/kültür yazarı olan ve yazılarını halen T24’teki köşesinde sürdüren Atilla Dorsay, bir kalp operasyonu için hastaneye yatırıldı.

Google Haberlere Abone ol
Atilla Dorsay kalp operasyonu geçirdi!

Köşe yazılarının yanı sıra 50’nin üzerinde kitap yazan Atilla Dorsay, son kitabının hazırlıklarını da yaptığı Bursa/Mudanya’da tatilini geçirirken göğsünde ağrı hissetti. Eşi Leman Dorsay’ın da kalp doktorunun bulunduğu Bursa’da muayene edilen ve anjiyo yapılan Dorsay’ın üç kalp damarına by pass yapılması gerektiği belirtildi.

Ameliyata yaklaşık bir hafta sonra hazırlanmak üzere hastaneden ayrılan Dorsay, daha sonra tekrar göğüs ağrısı hissetmesi üzerine hastaneye davet edildi.

Atilla Dorsay, üç kalp damarına by pass yapılmak üzere bu sabah (7 Ağustos 2020 Cuma) Bursa Medicana Hastanesi’ne yatırıldı.

Ameliyat öncesi T24’e bilgi veren Atilla Dorsay; iyi hissettiğini, operasyon sonrası izleme/tedavi için yaklaşık bir hafta Bursa’da kaldıktan sonra İstanbul’a döneceğini ve ardından yazılarına başlayacağını söyledi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin