Atama bekleyen genç öğretmen Fedai Altun çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Atama bekleyen genç öğretmen Fedai Altun çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Genç öğretmen Altun Malatya'da çalışıyordu. Altun'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar ise yürek burktu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu da Altun ile ilgili paylaşımda bulundu, 'torpil sistemine' son vereceğini söyledi. #FedaiÖğretmen etiketi ile Twitter'da Türkiye gündemine girdi.

Google Haberlere Abone ol
Atama bekleyen genç öğretmen Fedai Altun çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti

Ataması henüz yapılmayan 23 yaşındaki beden eğitimi öğretmeni Fedai Altun, atama beklerken inşaat işçiliği yapıyordu.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde yaşayan Fedai Altun, Dilek Mahallesi’ndeki mezarlıkta elektrik trafosu boyarken hayatını kaybetti.

SON PAYLAŞIMLARI YÜREK YAKTI

23 yaşındaki öğretmen adayı Fedai Altun’dan geriye Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar kaldı.

Fedai Öğretmen Twitter hesabından en son 8 Ekim tarihinde inşaata çalışırken yapmış olduğu “Alın size 83 puanın mükafatı (beden eğitimi)” paylaşımı ise yürekleri sızlattı.

“HAKKIMI SİZE HELAL ETMİYORUM”

Altun, başka bir paylaşımda ise #Kaybeden60binolmayacak Beden eğitimi mezunuyum 80.55 puan aldım sizin yüzünüzden atanamıyorum. Aile baskısı yüzünden ağır şartlarda çalışmak zorundayım bunun vebalini acaba kim ödeyecek. Ben hakkımı size helal etmiyorum” ifadelerini kullandı.

KAMUDA TORPİLİ KÖKTE BİTİRECEĞİM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Gençlerimizin önce hayallerini sonra hayatlarını çaldılar. Atanmadığı için inşaatta çalışan 23 yaşındaki Fedai Öğretmen, elektrik trafosunu boyarken hayatını kaybetti. Yüreğim yanıyor. Lakin, Fedai Öğretmen'in anısı önünde and olsun ki; kamuda torpili kökten bitireceğim!

 İşte Kılıçdaroğlu'nun o tweeti:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin