Assos ve Troya tünellerinde son aşamaya gelindi! Tüneller yarın açılacak

Yapımında sona gelinen 50 dakika süren yolu 5 dakikaya düşürecek olan 'Assos' ve 'Troya' tünelleri yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile açılacak. Assos tüneli 1700 metre, Troya tüneli ise ile 4 bin 17 metre uzunluğunda olacak.

Google Haberlere Abone ol
Assos ve Troya tünellerinde son aşamaya gelindi! Tüneller yarın açılacak

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 11 Ekim 2022 Salı günü gerçekleşecek Ayvacık-Küçükkuyu yolu ve Assos-Troya tünellerinin açılışıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

İKİ DEV YATIRIM YARIN AÇILACAK
Turan, "İki muazzam tünel yarın saat 14.00'te hemşehrilerimizin hizmetine sunuluyor. Cumhurbaşkanımızın video konferans bağlantısıyla teşrifleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımızın katılımıyla Ayvacık Küçükkuyu rampalarındaki bölgemizin en önemli yatırımlarından Assos ve Troya tünellerimizin açılış törenini gerçekleştireceğiz. Heyecanlıyız, gururluyuz. 1700 metre ve 4100 metre olan tünellerimiz ile bazen 1 saati bulan dağ yolu 5 dakikaya düşecek. Tüneller yılda 100 milyon TL'nin çok üzerinde tasarruf sağlayacak, trafik güvenliği ile birlikte bölge turizmine ve ticaretine de önemli katkı sunacak. Milletvekilimiz Jülide İskenderoğlu'yla beraber, Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Bakanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyor; hayırlı olmasını diliyor; tüm hemşehrilerimizi bu önemli açılışa katılmaya davet ediyoruz" dedi.

50 DAKİKALIK YOL 5 DAKİKA OLACAK
Yarın açılacak olan 1700 metre uzunluğundaki 'Assos' ile 4 bin 17 metre uzunluğunda olan 'Troya' tünelleri50 dakika süren yolu 5 dakikaya düşürecek.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin