Asgari ücrete temmuz zammında yeni gelişme

Milyonlarca çalışanın gözü kulağı temmuz ayında yüksek enflasyona karşı yapılması eklenen ücret artışında... 27 Haziran Pazartesi gübkü Kabine Toplantısı'nda da konunun masaya yatırılması bekleniyor. İş dünyasından da asgari ücret zammı ile ilgili dikkat çeken bir çağrı geldi. İTO Başkanı Şekib Avdagiç hükümete, "Maliyeti beraber üstlenelim" diye seslendi.

Google Haberlere Abone ol
Asgari ücrete temmuz zammında yeni gelişme

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, asgari ücretteki zammın maliyetini iş dünyası ve devletin birlikte karşılaması gerektiğini söyledi.

Avdagiç'in yaptığı yazılı açıklamaya göre, Cityscape Katar Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nda gazetecilere gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Avdagiç asgari ücretteki artışın maliyeti için kamu ve özel sektör beraber adım atması gerektiğini söyledi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, gündemde olan Temmuz ayı asgari ücret zammına ilişkin olarak, “Asgari ücrette yılın ikinci yarısında yapılacak iyileştirmede yine kamunun vereceği bazı katkılar ile özel sektörün bir miktar kaynak aktarması bir araya gelerek ücretlerin enflasyon karşısındaki kayıplarının telafi edilmesi noktasında beraber adım atılması gerektiğini düşünüyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Şekib Avdagiç

KENTSEL DÖNÜŞÜM AÇIKLAMASI

Kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Avdagiç, “İstanbul’daki 900 bin işletmenin, iş yerlerinin en az 4’te üçünün, yani 675 bininin yenilenmesi lazım. Kentsel dönüşüm derken hep konutu konuşuyoruz. Halbuki burada çok hızlı bir şekilde sanayi çarşılarının, iş merkezlerinin, fabrikaların dönüşümünü de radarımıza almamız lazım” dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin