Anüsüne golf topu kaçtı. Annesi gol topunu çıkaramayınca soluğu hastanede aldılar

Avustralya'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. 14 yaşındaki çocuk anüsüne top kaçırdı. Annesi evde çıkarmaya çalıştı ancak başarılı olamadı. Anne çocuğunu da yanına alarak hastanenin yolunu tuttu. 24 saatlik müdahalenin ardından çocuğun anüsüne giren top çıkarıldı. Yaşananlar Tıp dergisi Hindawi'ye konu oldu.

Google Haberlere Abone ol
Anüsüne golf topu kaçtı. Annesi gol topunu çıkaramayınca soluğu hastanede aldılar

Avustralya'da yaşayan 14 yaşındaki bir erkek çocuğun anüsüne giren golf topu, 24 saatlik müdahelenin ardından çıkarıldı. Yapılan müdahale ise bir hayli ilginç...

Tıp dergisi Hindawi'de yer alan bilgiye göre, 14 yaşındaki çocuk anüsüne bir golf topu soktuktan sonra topu çıkaramadığını fark etti. Paniğe kapılan genç olayı annesine anlattı ve soluğu acil serviste aldılar. Acil serviste çekilen röntgende, topun kalın bağırsağın son kısmı olan sigmoid kolonuna yerleştiği görüldü. Genel anestezi uygulanan çocuğa, yapılan tüm denemeler topu çıkartmakta başarılı olamayınca bir litre müshil ilacı verildi.

Anüsüne golf topu kaçtı. Annesi gol topunu çıkaramayınca soluğu hastanede aldılar

Doktorlar olaya ilişkin, "Ailenin cerrahi müdahaleye isteksizliğini göz önünde bulundurarak ve kolon tıkanıklığı olmadığından, golf topunun geçişini kolaylaştırmak için dışkı gevşetici maddeyi (laksatif) denemeye karar verdik" açıklaması yaptı.

14 yaşındaki gence, bir litre müshil ilacı verildikten 3 saat sonra top başarılı bir şekilde dışarı çıktı. Doktorlar, "Golf topunun çıkarılmasının ardndan hasta iyi durumdaydı ve aynı gün taburcu edildi. Bağırsak yaralanmasına dair herhangi bir bulguya rastlanmadı" ifadesinde bulundu.

Doktorlar, 14 yaşındaki çocuğa "gelecekte rektumuna başka nesneler sokmaması" tavsiye edildi. Raporda, bağırsak tıkanıklığı yoksa, anüsünde yabancı cisimlerle gelen gelecekteki hastalar için ilk olarak laksatiflerin düşünülmesi gerektiği bilgisi yer aldı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin