Antalya Valiliği duyurdu! Sağlık çalışanlarının yıllık izinleri yeniden açıldı

Antalya Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan kararları açıklamıştı. Valiliğin açıkladığı karara göre; tüm sağlık çalışanlarının yıllık izinleri iptal edilmişti. Valiliğin yeni yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarının izinleri yeniden açıldı.

Google Haberlere Abone ol
Antalya Valiliği duyurdu! Sağlık çalışanlarının yıllık izinleri yeniden açıldı

Antalya'da daha önce ikinci bir emre kadar iptal edilen sağlık çalışanlarının yıllık izinleri yeniden açıldı.


Antalya Valiliği, koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve virüsün yayılımını engellemek amacıyla, sağlık çalışanlarının yıllık izinlerinin iptal edildiğini açıklamıştı.

YILLIK İZİNLER YENİDEN AÇILDI

Antalya Valiliğinden yapılan açıklamada, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca daha önce iptal edilen sağlık çalışanlarının izinlerinin açıldığı bildirildi.

Açıklamada, “İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun 09.08.2021 tarihli ve 2021/46 nolu kararının 2. maddesinin 'Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ile bağlı kurum, kuruluşlarında görev yapan tüm personelden; halen yıllık izinde olanların yıllık izinlerinin (şua izni dahil) iptaline, yeni yıllık izin taleplerinin ise ikinci bir talimata kadar durdurulmasına,' iptal edilmesine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulumuzca, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu’nun 11/C maddesi ve 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri uyarınca, 08.09.2021 tarihinde oybirliği ile karar verilmiştir” denildi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin