Annesini defalarca bıçaklayan şahsın ifadesi kan dondurdu: Zevkle yaptım, buradan çıktığım an...

Annesini 8 yerinden bıçaklayarak yaralayan İ.A.'nın yargılanmasına başlandı. Duruşmada okunan sanığın iddianamedeki ifadelerinde, olay anında annesine söyledikleri kan dondurdu. Uyuşturucunun etkisinde olduğunu ve söylediklerini hatırlamadığını iddia eden İ.A. tahliyesini istedi.

Google Haberlere Abone ol
Annesini defalarca bıçaklayan şahsın ifadesi kan dondurdu: Zevkle yaptım, buradan çıktığım an...
İHA

Bolu'nun Mudurnu ilçesinde yaşanan olay gündem oldu. İddiaya göre, uyuşturucu bağımlısı İ.A. (33) annesi F.A.'yı (56) 8 yerinden bıçakladı.

Uyuşturucu bağımlısı çocuğunun elinden güçlükle kurtulan anne 'Beni kurtarın' diyerek yardım istedi.

F.A. ambulansla hastaneye götürülürken İ.A. ise olay sonrasında gözaltına alındı. Yaşananlara dair ortaya çıkan detaylar ise kan dondurdu.

"ALLAH RIZASI İÇİN ANNEMİ ÖLDÜRMEYE ÇALIŞTIM"

Hakkında "Üst soya karşı kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan dava açılan sanık İ.A.'nın Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmasına başlandı. Duruşmada sanığın iddianamede yer alan ifadesi okundu. İ.A.'nın iddianameye yansıyan ifadesinde, "Annemi bilerek ve isteyerek bıçakladım. Evde başka kimse yoktu. Allah rızası için annemi öldürmeye çalıştım. Öldürmeye teşebbüs ettiğim kişi annem değil şeytandı. Buradan çıktığım ilk an annemi öldüreceğim. Acıma duygum yok. Bu olaydan dolayı pişman değilim ve zevkle yaptım" dediği öğrenildi.

"UYUŞTURUCU ALMIŞTIM, KRİZE GİRDİM"

Savunması için söz hakkı verilen İ.A. olay günü uyuşturucu aldığını ve söylediklerini hatırlamadığını ifade ederek, "Olay günü aşırı derecede uyuşturucu almıştım ve krize girmiştim. Böyle bir suçtan dolayı karşınıza çıkmaktan çok pişmanım ve utanç duyuyorum. 'Seni tanımıyorum, şeytansın, mehdi' gibi şeyleri de söylediğimi hatırlamıyorum. 'Allah istedi' diye bir şey de demedim. Tahliyemi istiyorum" dedi.

ANNESİ DAVACI OLMADI

Duruşmaya katılan anne F.A. öz oğlundan davacı olmadığını söyleyerek, "Kendisi benim oğlum olur. Olay akşamı aşırı derecede uyuşturucu kullanmış. Bu olayı bilinçli olarak yapmamıştır. Savcılıkta verdiğim ifadem doğrudur. Bana 'Şeytansın. Allah'ın emriyle yaptım. Sen benim annem değilsin' gibi cümleler kurdu. Kendisinden davacı değilim. Her şeyi uyuşturucunun etkisi altında yaptığını tahmin ediyorum. Olaydan kaçarak kurtuldum. Belki de ölecektim" dedi.

Mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumu'ndan gelecek raporun beklenilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

 

 

Kaynak: İHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin