Ankara'da 'hasta yakınlarından' sağlıkçılara silahlı saldırı!

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hasta yakınları sağlık çalışanlarına saldırdı. Sağlıkçılar saldırı sonrası kapıyı tutarak kendilerini korumaya çalıştı.

Google Haberlere Abone ol
Ankara'da 'hasta yakınlarından' sağlıkçılara silahlı saldırı!

Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirilen yaralılardan birinin hayatını kaybettiği haberi üzerine 'hasta yakınları' hastane acilindeki sağlık çalışanlarına saldırdı.

Çalışanların kendilerini bir bölüme kapattığı ve kapıyı tutmaya çalıştığı görülürken o anlarda kapının zorlandığı ve dışarıdan bağırışların geldiği kameralara yansıdı.

Bir süre devam eden saldırıya karşı sağlık çalışanları kendi kendilerini korurken, daha sonra olay yerine polis ekiplerinin gelmesiyle birlikte sağlıkçıların bulundukları alandan çıkabildiği belirtildi.

'Hekimlik Andı'na bugün sağlık çalışanları yeni bir cümle eklemek zorunda kaldı'

Yaşananlar hakkında Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) yapılan açıklamada, 'Hekimlik Andı'na bugün sağlık emekçilerinin yeni bir cümle eklemek zorunda kaldığı' kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

"Hekimlik Andı'na bugün Ankara Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık çalışanları yeni bir cümle eklemek zorunda kaldı! 'Hastalarımı Acil Resüsitasyon Odası kapısında bedenimden barikat kurarak, şiddet ortamından koruyacağıma yemin ederim.'"

'Siyasetçiler hekimleri hedef göstermekten vazgeçmeli'

Görüntülere ilişkin sosyal medyada paylaşımda bulunan CHP Ankara Milletvekili Murat Emir ise, "Canları pahasına salgınla mücadele eden hekimleri hedef gösterirseniz, ortaya böyle görüntüler çıkar. İktidar, aklını başına almalı ve toplum nezdinde sağlıkçıların itibarını yükseltecek bir tutum sergilemelidir. Siyasetçiler, hekimleri hedef göstermekten vazgeçmelidir" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin