Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı talep etmişti. Dilan ve Engin Polat çiftinin 27 şirketinin başına resmen kayyum atandı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi üzerine "Kara para aklama" suçundan tutuklanan Dilan ve Engin Polat çiftine ve yakınlarına ait olan 27 şirkete kayyum atandı.

Google Haberlere Abone ol
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı talep etmişti. Dilan ve Engin Polat çiftinin 27 şirketinin başına resmen kayyum atandı

Sosyal medyada gösterişli paylaşımlar yapan daha sonra malvarlıkları incelemeye alınan ve "Kara para aklama" suçundan tutuklanan Dilan ve Engin Polat'ın şirketlerine kayyum atandı. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Dilan Polat, Engin Polat ve yakınlarına ait olan 27 şirkete kayyum atanmasını talep etmişti. Talebin mahkeme tarafından kabul görmesinin ardından mahkeme, Polat çiftinin 27 şirketine kayyum atanması kararını verdi.

RESMEN ARTIK KAYYUM YÖNETECEK

Çiftin Dilan Polat Güzellik ve Kozmetik Hizmetleri, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Dipomed Metikal Kozmetik, Dilan Mücevherat, Milda Gayrimenkul Otomotiv Sanayi, Sıla Doğu Güzellik Kozmetik, Sinem Sıla Doğu Güzellik Kozmetik ve Rise And Shine Kozmetik şirketlerine kayyum atandı. Karar, 14 Kasım 2023 tarihli Ticaret Sicil Gazetesi’nde yayımlandı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) kayyum olarak atadığı isimler şöyle: "Mehmet Nihat Arcagök, Bülent Girgin, İcat Sayda, Gülşen Altınay, Münevver Gökgün Akkaya, Elif Düzen Özomay, Halil İbrahim Akyıldız, Ahmet Miraç Akmen."

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Etiketler Polat kayyum
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin