Altında treni kaçıranlara güzel haber! Alım zamanını açıkladı gram altının ne kadar olacağını duyurdu. İslam Memiş tarih ve rakam vererek duyurdu

Altın zirvede yükselişini sürdürüyor. Peki altını olanlar ne yapsın? Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, bu sorunun cevabını verdi ve altında fırsatı kaçıranlara güzel haberi duyurdu. İslam Memiş, gram altının ne kadar olacağını açıkladı ve alım fırsatı vereceği tarihi duyurdu.

Google Haberlere Abone ol
Altında treni kaçıranlara güzel haber! Alım zamanını açıkladı gram altının ne kadar olacağını duyurdu. İslam Memiş tarih ve rakam vererek duyurdu

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yükselişini sürdüren gram altınla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede 'Yeni yıldan önce son bir alım fırsatı doğacak' diyerek tarih verdi.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yükseliş grafiğini sürdüren altınla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Memiş, "Ons altın 2000 dolar seviyesi üzerine yerleşmek için bahane arıyor. Önemli olan şu ki, 2057 dolar devamında 2080 dolar direnç seviyeleri kırılacak mı?" diyerek bu sorulara cevap arayacağını belirtti.

ONS ALTIN 2 BİN DOLARIN ALTINA SARKACAK

Ons altında takip ettiği bant aralığını açıklayan İslam Memiş, "Kısa vade olarak takip ettiğim aralık 1980-2080 dolar aralığı. Geniş bir bant aralığı var. Dolayısıyla belirsizlik oluştuğu için tekrar 2000 dolar seviyesi altına sarkacak mı sorusuna yanıt arıyoruz. Kişisel görüşüm yıl bitmeden tekrar ons altın 2000 dolar seviyesi altına sarkacak" dedi.

İslam Memiş, "Gram altın TL fiyatı 1900 TL seviyesi üzerine yerleşme çabası sürdürüyor, direnç noktasında 1920 TL seviyesini takip etmeye devam edeceğim" dedi.

ALTIN ALAMAYANLARA GÜZEL HABERİ VERDİ

İslam Memiş, "1900-2000 TL fiyat aralığında gidip gelen bir gram altın göreceğiz. Ancak ons altın nedenli yıl sonuna kadar tekrar altın gram fiyatı 1900 lira seviyesinin altına sarkacak" İfadelerini kullandı.

Söylediklerinin yatırım tavsiyesi olmadığının altını çizen uzman isim, "Ben ons altının 1980 dolar seviyesine gelmesini beklerdim. 1980 dolar karşısındaki gram altını beklemeyi tercih ederdim" dedi.

"Elimde altınım var ne yapmalıyım?" sorusuna cevap veren Memiş, "Beklemeye devam edin. Ev almayacak, araba almayacak ya da nakde ihtiyaç yoksa elinde altın bulundurulmasına devam edilmeli. Aralık ayı itibariyle altın gram fiyatında yeni normal 1900-2000 lira seviyesi olacak.

Ancak son bir alım fırsatı verilmeden yeni zirveleri görmeyeceğiz. İleriki tarihlerde elinde altın bulunduranlar 2.500-2.700 lira seviyelerini görecek." açıklamasında bulundu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin