Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ev alacakları uyardı: Hayal olacak geç kalmayın

Medyatava TV Gündem programında Ceylin Çağatay'ın sorularını yanıtlayan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş önemli değerlendirmelerde bulundu. Ev alma düşüncesi olanlara çarpıcı uyarılar yapan Memiş gidişatla ilgili de tahminlerini paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Medyatava Özel Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş ev alacakları uyardı: Hayal olacak geç kalmayın

Medyatava TV Gündem programında Ceylin Çağatay'ın sorularını yanıtlayan altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş piyasaya dair önemli açıklamalar yaptı.

Döviz ve altının gidişatı için tahminlerini paylaşırken yatırımcıların dikkat etmesi gereken konuların da altını çizdi ve önemli tarihleri vurguladı.

Gayrimenkul almayı düşünenler için de önemli uyarılar yapan İslam Memiş en doğru zamanın şimdi olduğunu, ertelemenin doğru bir hamle olmadığını hatırlattı.

Konuyla ilgili "Ev artık alınamayacak hale gelecek. Bugün Türkiye'nin konuştuğu tek bir konu var. O da emlak konusundaki fahiş fiyatlar.. Peki emlak fiyatlarındaki bu yükselişler bitecek mi hükümet buna tedbir alabilecek mi, rant ekonomisi kesilecek mi? Ben buna asla inanmıyorum. Kararlarınızla yaşayacaksınız, ister önlem alın ister almayın." sözlerini kullandı.

İşte o açıklama:

DOLAR VE ALTIN İÇİN DE UYARMIŞTI

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş Medyatava TV Gündem programına konuk olmuş ve dolar ve altınla ilgili çok önemli uyarılar yapmıştı.

Uzun süre sonra doların 15'i geçerek yükselmesini ve bunun etkilerini değerlendiren İslam Memiş yatırımcılara önemli uyarılarda bulundu. Genellikle böyle durumlarda korku, panik alımlarının görüldüğünü belirtti ancak doların karşısında değer kaybeden euro ve sterlini hatırlatarak yatırımcıları uyardı.

Dönemin koşullarını göz önüne alarak "Varlıklarınıza sahip çıkın, uzun vadeli yatırımlar düşünün." mesajını verdi. Parite ile işlem yapmanın önemini vurgulayan İslam Memiş hem dolar hem de altının gidişatıyla ilgili tahminlerini paylaştı ve önemli tarihlere dikkat çekti.

İşte o açıklama

Dolar bir süredir baskılanarak 15'i geçmiyordu. İslam Memiş uzun süre sonra doların 15'i aşması konusundaki yorumlarını "Önümüzdeki aylarda FED politikalarını göz önüne alırsak yaz aylarında doların yeni rekorlar, ataklar yakalayarak yukarı yönlü ivme kazanacağını düşünüyorum. Yine kısa vade için bir kar satışı ya da aşağı yönlü bir düzeltme hareketi gelirse yine dövizle ticaret yapan ya da dövize ihtiyacı olan yatırımcılar için bir fırsat olacağını düşünüyorum." ifadelerini kullandı. 

Gayrimenkul almayı düşünenler için de önemli uyarılar yapan İslam Memiş en doğru zamanın şimdi olduğunu, ertelemenin doğru bir hamle olmadığını hatırlattı. Konuyla ilgili "Ev artık alınamayacak hale gelecek. Bugün Türkiye'nin konuştuğu tek bir konu var. O da emlak konusundaki fahiş fiyatlar.. Peki emlak fiyatlarındaki bu yükselişler bitecek mi hükümet buna tedbir alabilecek mi, rant ekonomisi kesilecek mi? Ben buna asla inanmıyorum. Kararlarınızla yaşayacaksınız, ister önlem alın ister almayın." sözlerini kullandı. 

"İNSANLAR BİLEREK FAKİRLEŞTİRİLİYOR"

Enflasyon ve giderek ağırlaşan hayat şartlarına da değinen İslam Memiş konuyu özetlerken şu ifadelere yer verdi:

"Küresel, finansal piyasalarda yüksek bir enflasyona karşı dünyada insanın fakirleştiği bir düzende ki kontrollü bir şekilde enflasyon patlak verdi. Dünyadaki insanlar aslında bilerek ve isteyerek fakirleştiriliyor burada bir sürpriz yok. Finansal okur yazarlığı olan herkes şunu bilir, ne kadar para basarsanız enflasyon o kadar yüksek olur. Para ne kadar değersiz olursa malın değeri o kadar artar. Emtia fiyatlarının baskılanmasının sebebi enflasyonu insanlara hissettirmemek, algıyı farklı tarafa çekmek."

ALTININ GİDİŞATI NE OLACAK?

Altın ve doların gidişatı herkes tarafından merak ediliyor. Piyasa hayli karışık olunca insanlar da yatırım konusunda iyice düşünmek istiyor. Dövizin gidişatını değerlendiren İslam Memiş yaz aylarını işaret ediyor ve doların önümüzdeki üç ay boyunca rekor kırabileceğini, ivme kazanacağını dile getiriyor.

Altın için ise Nisan ayının final ayı olduğunun altını çiziyor. "Daha önce de belirttiğim gibi Nisan ayından sonra altında düşüş beklemiyorum." diyerek konuyu özetliyor. Gram altının temmuz ayında 1000 TL olacağını da açıklamalarıne ekliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin