Aleyna Tilki, adının ödül listesinden çıkarılmasına sert tepki gösterdi

İlham veren gençlerin ödüllendirildiği "30 Altı 30" listesinde önce adı açıklanan, tepkilerin ardından kaldırılan Aleyna Tilki, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Tilki kendini savunarak tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
Aleyna Tilki, adının ödül listesinden çıkarılmasına sert tepki gösterdi

Spor Bakanlığı'nın sponsor olduğu Forbes dergisinin düzenlediği “30 Altı 30″da Türkiye'nin 30 yaş altındaki ilham veren gençleri listesinde şarkıcı Aleyna Tilki de yer alıyordu. Farklı sektörlerde yer alan isimler arasında Aleyna Tilki’yi görenler bu karar tepki gösterdi.

Özellikle sosyal medyada Aleyna Tilki’nin kliplerinde pedofili unsurlar kullandığı, provokatif paylaşımlarla gündemde kaldığı, bu nedenle gençlere ilham olmadığı belirtildi.

Spor Bakanlığı, ödül alanların listesini resmî sitesinde yayınladı. Medyaya yansıyan listede 17’inci sırada yer alan Aleyna Tilki, Bakanlığın listesinde yer almıyordu. Listede normal şartlarda 30 kişi olması gerekirken, Bakanlık 29 ismin yer aldığı listeyi paylaştı.

Tilki, sosyal medya hesabından yaptığı yeni paylaşım üzerinden kendisini ödüllendirenlere teşekkürlerini sundu. İşte Tilki’nin yaşadıklarını da anlattığı yeni paylaşımı:

“Daha yaşım küçük olduğu için sahneye çıkma yasağımın olduğu dönemi hatırlıyor musunuz? 16 yaşımda binbir zorlukla, hikayesini anlatsam, yolumu anlatsam hayretle dinleyeceğiniz Türkiye'nin Youtube’da en çok dinlenen şarkısı olan ilk şarkımızı? Ya da her gün küçük yaşta sahneye çıktığım için adliyeye gidip ben yalnızca sahneye çıkıyorum, ben çocuk yetiştirme kuruluna verilmek istemiyorum diye ailemi kaybetmekten korktuğum o dönemi?

Tecrübesizdim… Ben değil herkes tecrübesizdi çünkü Türkiye'de ilktim… kimseye kızamazdık… Ya da sahnemde patlayan çivi tipi el yapımı bombadan, prodüktörümün geçmişte canice bıçaklanmasından ve aylarca hastanelerde kaldığımızdan, yapılan manipülasyonlardan da haberiniz var mı? Her gün sahneye ölüm korkusuyla çıkıp, binlerce kişiyi karşısında görünce ölsem gam yemem artık, benim yerim burası diye gözünü karartan cesur bir kalbiniz oldu mu?

Sen hiç 17 yaşında okul gezin haricinde ailensiz yurt dışı seyahati dahi yaptın mı? Ben o yaştan beri tek başıma Amerika'da yaşıyorum. Onlarca yabancı listede ülkemi temsil ettim ve daha büyüklerinde de temsil edebilmek için Amerika'da yaşadım. Amerika’ya ilk indiğimde sırtımda sadece sırt çantam vardı.

Şimdiyse dünyanın en büyük müzik şirketiyle anlaşmam var… Yolumda neler olduğunu tek tek anlatamam. Pes etmemek ne demek onu anlatmak için, çocuk olma lüksümü bile feda ettiğimi biraz olsun anlayın diye, bir kısmını paylaştım… İlhama ve başarıya yatkın olanlar yolumu yakından bilir. Baktığınızda neyi gördüğünüz, sizi siz yapan şeydir. İlhamı görenler gördü.

Onca tweetten ve olaydan sadece ‘cumartesi pazar' ı hatırlayanlarsa … Onlar için ilham zaten uzak bir detay… Onlar bu cevabı hakkettiler! Forbes'e ve Bakanlığa yolumu görmezden gelmediği için teşekkür ederim”

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin