Alev Alev'de kadınlarla ilgili olay yaratan sahne!

Show TV'nin perşembe akşamları ekrana gelen dizisi Alev Alev'de Demet Evgar'ın canlandırdığı Cemre karakterinin kadınlarla ilgili mesajları dikkat çekti. İşte, o sahne!

Google Haberlere Abone ol
Alev Alev'de kadınlarla ilgili olay yaratan sahne!

Show TV'nin perşembe akşamları ekrana gelen dizisi Alev Alev'de kadınlar için verilen mesaj dikkat çekti.

Alev Alev'de Demet Evgar'ın canlandırdığı Cemre karakteri, dizinin 7. bölümünde kadın haklarına, kadın cinayetlerine dikkat çekiyor.

Cemre'nin akıl sağlığı raporu için heyet karşısına çıktığı anlarda yaptığı konuşma binlerce kadının sesi oldu ve söyledikleri toplum içindeki 'kadın ve adalet' kavramına ışık tuttu.

Cemre, şunları söylüyor:

"Ben ölmek istemiyorum. Üzerime yapışmış etiketten kurtulmak istiyorum çünkü bir hayalim var. Basit ama benim için çok büyük bir hayal; ben evladıma kavuşmak istiyorum. Her anne gibi evladımın yanında olmak istiyorum ve bunu sadece kendim için istemiyorum. Dışarıya adamını attığı anda öldürüleceğini düşünen kadınlar için istiyorum, görmediğimiz, duymadığımız, bilmediğimiz, çoğu zaman kadınlar için, katledilen kadınlar için ve annesi gözünün önünde katledilen çocuklar için istiyorum. Taktığı kravatı, unvanını canını aldığı kadından daha değerli gören erkeklere inat istiyorum. Bir kadını haklı görmek için delil ama bir adamı haklı bulmak için bahane arayan adalete inat istiyorum. Bir kerecik olsun inanılan olmak istiyorum. Şimdi siz söyleyin benim akıl sağlığım yerinde mi değil mi?"

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin