Akşener'in "Sayın Öcalan" sözleri olay oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener'in açıklaması sırasında "Sayın Öcalan" demesi sosyal medyada gündem oldu. Akşener'in danışmanları Genel Başkan kürsüdeyken bu dil sürçmesini fark etti. Akşener'i uyardı. Akşener, konuya açıklık getirdi.

Google Haberlere Abone ol
Akşener'in "Sayın Öcalan" sözleri olay oldu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulunuyor. Siirt'te gittiği bir dükkanda Akşener'e bir kişi 'Burası Kürdistan' demişti. İşte o çıkış sonrası Cumhur ittifakı kanadından Akşener'e ağır eleştiriler gelmişti. Akşener bu eleştirilere ilk kez yanıt verdi. Ağır sözlerle Cumhur ittifakına yüklendi.

Meral Akşener'in açıklamaları şöyle: 

Kadınlar zor günlerden geçiyor. Bir kadının maalesef hayatta kalması bile artık zor. Ülkemizde hergün başka bir kadın zorluklarla mücadele ederken hayatını kaybediyor. Geçtiğimiz hafta Şebnem kızımınızı kaybettik. Hepimizin başı sağolsun.

Kadın ayrılmak istediğinde saldırıya uğruyor, cinayete kurban gidiyor. Kadın hayır dediğinde onu koruyacak hukuk yok. Kadın hayır dediğinde yalnız kalıyor. Onun psikopat olduğunu bilmiyor muydu, o saatte orada ne işi vardı deniyor? Cinayetin suçlusu kadın gösteriliyor. Bu yüzden İstanbul Sözleşmesi yaşatır diyoruz. Hayat kurtacağını bildiğimiz için diyoruz. 

 "Siirt'te yoksulluğu konuşacaklarını APO'nun gündemini konuştuklar"

Siirt'de bir HDP çalışanı ziyaret ettiğimiz esnafa gelip burası Kürdistan dedi. AKP ve küçük ortağı feveran etmeye başladı. Bu işi HDP çalışanı. Aylardır ne diyoruz? HDP'yi PKK yanında konumlandırıyoruz. HDP, PKK ile arasına mesafe koymalı diyoruz. Asıl acınası tarafı: Sırf bize saldıracaklar diye PKK'nın ajandasını gündeme taşıdılar. Siirt'te gündem yoksulluk. Onu konuşacaklarına APO'nun gündemini konuştular. 

"SAYIN ÖCALAN" SÖZLERİ OLAY OLDU

 Akşener'in açıklaması sırasında "Sayın Öcalan" demesi. Sosylam medyada gündem oldu. Akşener'in danışmanları Genel Başkan kürsüdeyken bu dil sürçmesini fark etti. Akşener'i uyardı. Akşener, konuya açıklık getirdi. "Arkadaşlarım uyardı. Hatırlamıyorum ama bizim kime ne diyeceğimizi herkez bilir. Türk milletinden özür diliyorum" dedi. 

NE OLMUŞTU?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in Siirt ziyareti sırasında 'Kürdistan' gerilimi yaşanmıştı.

Cemil Taşkesen adlı esnaf ile Maral Akşener arasında bir diyalog geçmiş ve esnaf Cemil Taşkesen, Akşener'e  'şu an bulunduğunuz yer Kürdistan'dır ama ne yazık ki Meclis'te inkar ediliyor' demişti.

Bu sözler  sosyal medyada çok tepki almış ve Taşkesen gözaltanı alınmıştı.
Kurtalan Cumhuriyet Başsavcılığı, "…şu an bulunduğunuz yer Kürdistan'dır, ama ne yazık ki Meclis'te bu Kürdistan inkar ediliyor” ifadeleri nedeni ile Taşkesen hakkında “Terör Örgütü Propagandası” yapmak suçlaması ile soruşturma başlatmıştı.

Savcılığın başlattığı soruşturma kapsamında Kurtalan’da bulunan evine baskın düzenlenerek gözaltına alınan Taşkesen, Emniyet Müdürlüğüne götürülmüş ve Siirt Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Taşkesen, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

 Akşener'e 'bulunduğunuz yer Kürdistan'dır' demişti, savcılık gözaltı kararı verdiGündem
 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin