Akıma Berrak Tüzünataç da katıldı: 'Yakışıklı oyuncu makyajsız yakalandı, kimse tanıyamadı...'

Günlük hayatta kadınlara karşı kullanılan cinsiyetçi tavırları eleştirmek için sosyal medyada başlayan 'erkekler yerini bilsin' etiketine ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç da katıldı.

Google Haberlere Abone ol
Akıma Berrak Tüzünataç da katıldı: 'Yakışıklı oyuncu makyajsız yakalandı, kimse tanıyamadı...'

Sosyal medyada cinsiyet eşitsizliğine farkındalık yaratmak için kadınlar sık sık kullanılan cinsiyetçi söylemlerin erkeklere uyarlandığı ironik mesajlar devam ediyor.

#erkekyerinibilsin etiketiyle sosyal medya birkaç gündür paylaşılan mesajlara ünlü isimlerden de destekler geliyor.

Ünlü şarkıcı Sıla, bu akıma "Erkeği boş bırakırsan ya davulcuya ya zurnacıya" mesajıyla katılırken, Gaye Su Akyol ise, "Erkek şort giyiyorsa aranıyordur" sözlerini kullanarak cinsiyet eşitsizliğine vurgu yaptı.

Bazı belediyeler de, "Erkek Sığınma Evi'nin temelini attık, bir yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz" gibi mesajlarla kadınlara karşı kullanılan cinsiyetçi dile tepki gösterdi.

Ünlü oyuncu Berrak Tüzünataç ise makyajsız olarak görüntülenen kadın oyuncular için magazin basınında kullanılan dili eleştirmek, "Yakışıklı oyuncu görenleri şaşırttı!! Makyajsız yakalanan oyuncuyu hayranları bile tanıyamadı. Bakımsız haliyle hayranlarını üzdü" mesajını yayınladı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin