Akaryakıt istasyonu sahiplerinin EPDK önündeki eylemine polis müdahalesi. Bir akaryakıt istasyonu sahibi eylemde kalp krizi geçirdi

Mağdur olan akaryakıt istasyonu sahipleri, bugün Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) önünde oturma eylemi yaptı. EPDK önündeki eyleme polis müdahale etti. Müdahale sırasında bir eylemci kalp krizi geçirdi.

Google Haberlere Abone ol
Akaryakıt istasyonu sahiplerinin EPDK önündeki eylemine polis müdahalesi. Bir akaryakıt istasyonu sahibi eylemde kalp krizi geçirdi

EPDK'nın lisans verdiği ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın denetlediği bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin kestiği faturaların sahte çıkması nedeniyle mağdur olan akaryakıt istasyonu sahipleri, yaklaşık 50 gündür Ankara’da eylem yapıyor.

“BU SAATTEN SONRA EPDK’NIN ÖNÜNDEN AYRILMAMA KARARI ALDIK”

Akaryakıt istasyonu sahipleri, bugün EPDK’nın önüne giderek oturma eylemi başlattı. Akaryakıt istasyonu sahiplerinin sözcüsü Mehmet Ali Öztürk, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arkadaşlar, bildiğiniz üzere 50 gündür Ankara’dayız. Ancak bizler, sesimizi duyurabilmek için Türkiye’nin her bir yerinden Ankara’ya geliyoruz. Bugün itibarıyla aldığımız karar neticesinde artık buradan ayrılmayacağız. Bizim kurumumuz EPDK. Bizler, EPDK’ya bağlı, her ay lisans ücretlerini veren insanlarız. Bu yüzden, bu saatten sonra EPDK’nın önünden ayrılmama kararı aldık. Gerekirse bir ay da sürse burada, EPDK’nın önünde yatacağız.”

POLİSİN MÜDAHALESİ SIRASINDA BİR EYLEMCİ KALP KRİZİ GEÇİRDİ

Açıklamanın ardından polis, müdahale ederek akaryakıt istasyon sahiplerini dağıttı. Müdahale sırasında bir eylemci kalp krizi geçirdi. (Cumhuriyet)

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin