AK Parti'nin üst düzey isminden seçim çıkışı. AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan Seçim çıkışı... Kılıçdaroğlu'nun videosuna seçimli meydan okuma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Ensar ve TÜGVA vakıfları aracılığıyla ABD'ye yüksek miktarda para kaçırıldığını iddia etti. Kılıçdaroğlu'nun videosuna AK Paritlilerden tepki yağdı. Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren isimlerden biri de AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar oldu. Tayyar, Kılıçdaroğlu'na 'hodri meydan' dedi seçim çağrısında bulundu.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti'nin üst düzey isminden seçim çıkışı. AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar'dan Seçim çıkışı... Kılıçdaroğlu'nun videosuna seçimli meydan okuma

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ABD'de kurulan bir vakfa Ensar, TÜRGEV vakıfları aracılığıyla 1 milyar lira para aktarıldığını söylemesinin ardından AK Parti'den peş peşe tepkiler geldi.

AK Parti Sözücü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ gibi isimler A Haber yayınına çıkarak CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na açıklaması nedeniyle tepki gösterdi ve iddiaları yalanladı.

 

TAYYAR'DAN SEÇİM ÇAĞRISI

AK Parti MKYK üyesi Şamil Tayyar da Twitter adresinden açıklama yaparak iddiaları reddetti. Tayyar, açıklamasında seçim sinyali vererek "Kılıçdaroğlu’nun kritik süreçlerdeki tehdit ve nefret dili, ulusal güvenlik sorununa dönüştü. Artık bu saçmalığı sonlandırmak gerek. Kesin çözüm için adres, sandıktır. Ey Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızla yarışmaya var mısın? Cesaretin varsa çık, kaçma, kararı millet versin" dedi.

İşte o paylaşım:

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin