AK Parti'nin 'Türkiye Yüzyılı' davetine Halk TV'den ret

AK Parti, bir ilki gerçekleştirerek muhalif bir çok gazeteci ve basın kuruluşunu 'Türkiye Yüzyılı' programına davet etmişti. O davetle ilgili Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, açıklama yaptı ve katılmayacaklarını belirterek bunun gerekçelerini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
AK Parti'nin 'Türkiye Yüzyılı' davetine Halk TV'den ret

Halk TV, AK Parti'nin 28 Ekim Cuma günü düzenleyeceği 'Türkiye Yüzyılı' programına gazetecilerin davet edilmesine ilişkin açıklama yaptı. Açıklamada, "Halk TV’ye yapılan kurumsal davete teşekkür ederek bu toplantıya katılmayacağımızı bildiriyoruz." denildi.

Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu'nun yaptığı açıklama şöyle:

Adalet ve Kalkınma Partisi -yıllar sonra- parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı’nın konuşma yapacağı bir programa, kendi tabirleriyle “muhalif” bazı basın yayın kuruşlarını ve bir grup gazeteciyi “davet” etti. Kurumumuza “akreditasyon” adı altında uygulanan ambargoyu yıllardır sürdürenler aynı zamanda “muhalif medya” tanımı ile bizi ötekileştirmeye devam edenlerdir. Halk TV olarak gururla söyleriz ki, “davet edilmeden” de gazetecilik yapılabildiğinin ispatı, izlenme oranlarımızdır.

 

Sansür Yasası, gazetecilerle müzakere edilmeden tüm itirazlara rağmen oldu bittiye getirilmişken; gazeteciler soruşturmalarla, yüksek tazminat davalarıyla, gözaltılarla-tutuklamalarla susturulmaya çalışılırken, akreditasyon adı altında gazeteciler haber sahalarına sokulmazken Adalet ve Kalkınma Partisi’nin bu davetini samimi bulmadığımızı belirtmek zorundayız. Halk TV’ye yapılan kurumsal davete teşekkür ederek bu toplantıya katılmayacağımızı bildiriyoruz.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin