Ajda Pekkan'la Tarkan, NTV'de buluşuyor

'Söz ve Müzik' belgeseli cumartesi akşamı ilk bölümüyle ekrana gelecek.

Google Haberlere Abone ol
Ajda Pekkan'la Tarkan, NTV'de buluşuyor

NTV'de Cumartesi günü ilk bölümüyle ekrana gelecek 'Söz ve Müzik' belgeselinde Türkiye müzik tarihindeki unutulmaz buluşmalar ve iz bırakan şarkılar yer alacak. 

 

Bu şarkılar, Türkiye Pop müziğinin seyrini değiştirdi, kitleleri peşinden sürükledi, gönüllere ve hafızalara silinmeyecek bir şekilde kazındı?  Bu şarkılarla Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Erol Evgin, Nükhet Duru, Tanju Okan, Nilüfer, Seyyal Taner, Zerrin Özer ve Ferdi Özbeğen gibi dönemin en önemli yorumcuları, kendilerinden sonra gelen kuşakları ve genç müzisyenleri derinden etkiledi?NTV,  izleyicilerini sözlerin ve müziğin bu efsane buluşmalarına doğru bir yolculuğa çıkaracak. Buluşmaların ana kahramanları olan söz yazarları, müzisyenler ve şarkıcıların anlattıkları ve anıları, dönemin tanıkları ve müzik yazarlarının yorumlarıyla, bu unutulmaz şarkıları bir kez daha izleyiciye hatırlatılacak.  NTV Program Departmanı tarafından hazırlanan 'Söz ve Müzik' Ajda Pekkan'lı ilk bölümüyle 7 Aralık Cumartesi saat 22.15'te NTV'de yayınlanacak. Programı hazırlayanlar Handan Özsoy- Suat Kavukluoğlu.

BELGESELDE HANGİ BÖLÜMLER YER ALIYOR? 1. Bölüm(Ajda Pekkan ile Fecri Ebcioğlu, Fikret Şeneş, Şehrazat, Sezen Aksu ve Tarkan)Sözlerin, notaların ve seslerin büyük buluşmalarının ilk bölümünde Ajda Pekkan'la  Fecri Ebcioğlu, Fikret Şeneş, Şehrazat ve Tarkan var. Türkiye'nin Süper Star'ı ve onu Süper Star yapan önemli söz yazarları ve müzisyenler.. Bu ortaklıklardan doğan, her biri klasikleşen, nesilden nesile, gönülden gönüle akan şarkılar… "İki Yabancı"dan "Sensiz Yıllarda"ya, "Kimler Geldi Kimler Geçti"den "Yaz Yaz Yaz"a uzanan birçok şarkının Ajda Pekkan'la muhteşem buluşması... 2. Bölüm (Erol Evgin, Çiğdem Talu - Melih Kibar) 

Çiğdem Talu yazdı, Melih Kibar besteledi, Erol Evgin yorumladı. "İşte Öyle Bir Şey"den "Bir de Bana Sor"a, "İçimdeki Fırtına"dan "Söyle Canım"a uzanan dostluğun, aşkın ve sevginin en unutulmaz kayıtları. Şarkılarda hala aşık, hala genç, hala güzel kalan üç yakın arkadaş...3. Bölüm (Nükhet Duru, Zuhal Olcay ve Leman Sam)

Nükhet Duru'nun Mehmet Teoman, Cenk Taşkan ve Ali Kocatepe ile başlayan, Sezen Aksu ile devam eden müzik yolculuğu...

Zuhal Olcay ile Mehmet Teoman, Vedat Sakman, Onno Tunç ve Bülent Ortaçgil'i ölümsüzleştiren unutulmaz şarkılar...

Vedat Sakman'ın Leman Sam'la buluştuğu şarkılar, albümler... 4. Bölüm (Tanju Okan, Nilüfer, Seyyal Taner ve Zerrin Özer)

Türkiye'nin en önemli prodüktörlerinden Nino Varon'un Tanju Okan ve Nilüfer'e sihirli dokunuşu

Seyyal Taner'i Ülkü Aker ve Selami Şahin'den Olcayto Ahmet Tuğsuz'lu "Naciye"ye götüren müzik yolculuğu…

Zerrin Özer'i Aysel Gürel, Garo Mafyan, Seda Akay ve Şehrazat'la buluşturan şarkılar… 5. Bölüm Bu bölümde yer alacak söz yazarları, müzisyenler ve yorumcular 

Gökben ile Ali Kocatepe, Hulki Saner ile Erol Büyükburç, Nur Yoldaş ile Ergüder Yoldaş, Melike Demirağ ile Şanar Yurdatapan, Şenay ile Şerif Yüzbaşıoğlu, Ali-Aysun Kocatepe, Aykut- Seden Gürel, Eda-Metin Özülkü, Selçuk Ural ile Mustafa Alpagut, Asu Maralman ile Selmi Andak, Ersan Erdura ile Özdemir Kaptan6. Bölüm Bu bölümde yer alacak söz yazarları, müzisyenler ve yorumcular

Ferdi Özbeğen ile Ülkü Aker, Selami Şahin ile Ahmet Selçuk İlkan, Zeki Müren, Emel Sayın, Coşkun Sabah ile Ahmet Selçuk İlkan7. Bölüm (Sezen Aksu ile Aysel Gürel, Atilla Özdemiroğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı)

Sezen Aksu, Onno Tunç ve Aysel Gürel'in müziğe derin izler bırakan buluşması.. Tutkulu ve şiddetli yaşanan bir aşkın şahidi olan sözler ve melodiler... "Sen Ağlama"dan "Git"e, "Geri Dön"den "Beni Unutma"ya, "Değer mi"den "Ne Kavgam Bitti Ne Sevdam"a  Türk pop müzik tarihinin en hüzünlü, en güzel "aşk" şarkıları.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin