Ahmet Özal'ın sağlık durumu iyi

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal’ın doktoru düzenlenen basın toplantısında Özal'ın sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Özal'ın sağlık durumu iyi

Şişli Memorial Hastanesi’nde gerçekleştirilen bypass ameliyatının ardından Ahmet Özal’ın sağlık durumu hakkında bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya Prof. Dr. Bingür Sönmez, Uzman Dr. Deniz Şener, Özal Ailesi’nin özel doktoru Cengiz Arslan ve Özal Ailesi’nin özel danışmanı Musa Çelik katıldı.

 

Ahmet Özal’ın sağlık durumu hakkında bilgi veren Prof. Dr. Bingür Sönmez, “Dün Ahmet Özal beyefendiyi ameliyat ettik. Salı günü eski Cumhurbaşkanımızın ölüm yıldönümüydü ve Ahmet Özal o törenlerde yoktu. Prof. Dr. Cengiz Arslan hocamızla buluştuk, çok önemli yakınmaları yoktu. Hocamızın yaptığı tetkikler sonucunda kalbinde ciddi damar bozuklukları olduğunu gördük. Kendisine anjiyo olmasını önerdik. Hiç itirazsız kabul etti, salı günü anjiyosunu yaptık. Hemen taburcu edemeyeceğimizi ameliyat etmemiz gerektiği söyledik kendisine. Özellikle bir damarında çok ciddi darlık vardı. Kalp krizi geçirmemiş olmanın avantajlarını kullanmamız gerektiğini söyledik. Babasının ölüm yıl dönümü olmasına rağmen hiç sorun etmedi ve katılmadı törenlere. Çarşamba günü bypass ameliyatını yaptık. Ameliyat 3.5 saat sürdü. O gece solunum aletinden ayrıldı. Geceyi çok rahat geçirdi. Şuanda yoğun bakımda ve servise transfer olmasındaki hazırlıkları bekliyor. 5-6 gün sonra taburcu olacak ve tahmin ediyorum ki 2-3 hafta içerisinde normal yaşantısına dönecek” dedi.

 

Semra Özal’ın mesajını da ileten Sönmez, “Dostlarından özellik rica ediyorum. Ziyarete gelmesinler. Mesaj göndersinler. Çünkü büyük bir ziyaretçi kalabalığı bekliyoruz, lütfen gelmesinler ‘’ şeklinde konuştu. Ahmet Özal’ın yoğun bakımdaki görüntüleri basın mensuplarıyla paylaşıldı. Basın mensuplarına el sallayan Ahmet Özal’ın son derece iyi olduğu görüldü. (İHA)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin