Ahmet Mümtaz Taylan’ın programı başladı

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı ilk iki bölümü ile GAİN’de yayın hayatına başladı. Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı programında usta isim kısıtlı bütçeyle kenti geziyor.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Mümtaz Taylan’ın programı başladı

Ahmet Mümtaz Taylan ile İstanbul Hesabı ilk iki bölümü ile GAİN’de yayın hayatına başladı.

İlk bölümünde Arnavutköy’den Yeniköy’e doğru çizilen bir guzargahı anlatan, Ahmet Mümtaz Taylan, ikinci bölümde rotasını Cihangir’den Şişhane’ye doğru çeviriyor.

“Kısıtlı bütçeyle İstanbul’u dolu dolu yaşayıp, gezip, uygun bütçeyle lezzetli şeyler yiyip içmek mümkün mü?” sorusunun cevabını Ahmet Mümtaz Taylan’ın bizzat deneyimleyerek seyirciye aktardığı programda, hem İstanbul’un farklı bölgelerinin ünlü yemeklerini tanıtılıyor hem de yerel halkla oranın kültürü ve tarihi üzerine eğlenceli sohbetler izleyicinin beğenisine sunuluyor.

Hem şehrin hem de insanların hikayesine tanıklık eden programda yeme içme alışkanlıklarının yanı sıra, İstanbul’un hiç bilinmeyen lezzet durakları da Ahmet Mümtaz Taylan tarafından deneyimlenerek elli lira ile İstanbul’da gün tamamlanmaya çalışılıyor. Gerek yürüyerek gerekse toplu ulaşım araçları ile sürdürülen İstanbul turunda Taylan, hepimizin İstanbul’unu bambaşka perspektiflerden keşfediyor.

Programın yeni bölüm tanıtımı: 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin