Ahmet Mekin, 63 yıllık hayat arkadaşı Kumral Şükran Kurteli kaybetti

Ünlü sinema oyuncusu Ahmet Mekin'in, kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı oyuncu Kumral Şükran Kurteli bu sabah hastanede hayatını kaybetti. Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Mekin, 63 yıllık hayat arkadaşı Kumral Şükran Kurteli kaybetti

Türk sinemasının emektar oyuncularından, ’Altın Portakal’ ödüllü Ahmet Mekin’in, kanser tedavisi gören 63 yıllık hayat arkadaşı oyuncu Kumral Şükran Kurteli bu sabah hastanede hayatını kaybetti.

Türk sinemasının efsane jönlerinden Ahmet Mekin’in 63 yıllık eşi Kumral Şükran Kurteli, 2,5 aydır tedavi gördüğü Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde onkoloji bölümünde hayata gözlerini yumdu. Eşinin saat 08.00’de yaşamını yitirdiğini öğrenen Mekin, hastaneye geldi. Hastalığından bu yana eşinin başından ayrılmayan Mekin, acı haberle sarsıldı.

"Can yoldaşımı kaybettim"

Türk sinemasının emektar oyuncularından Ahmet Mekin, 63 yıllık hayat arkadaşı Kumral Şükran Kurteli’nin ölüm haberini aldıktan sonra sabah saatlerinde Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Çok üzgün olduğu gözlenen Ahmet Mekin, "65 yıllık eşimi kaybetmek çok tarifsiz acı. Ben tüm hazırlığımı kendi ölümüm üzerine yapmıştım. Ne diyeyim, ne söyleyeyim? Hepimizin anasıydı. Çocuklarımın, torunlarımın, hepimizin anasıydı. Can yoldaşımı kaybettim" dedi.

Kumral Şükran Kurteli’nin cenazesi bugün uçakla Balıkesir’e gönderilecek. Erdek ilçesinde düzenlenecek tören sonrası cenaze burada toprağa verilecek.

2 hafta önce eşini anlatmıştı

Ahmet Mekin, kendisi gibi oyuncu olan eşi için 2 hafta önce verdiği röportajda 1957 yılında eşim Avrupa’da Orhan Kemal’in romanından uyarlanan ’Suçlu’ filmi ile uğraşıyordu. O tarihlerde tanıştık. Birlikte yaşamaya karar verdik ve eşim o tarihten itibaren oyunculuk yapmayacağını söyledi. Neden diye sordum, ’Evlilikte, beraber oyunculuk olmuyor’ dedi. O tarihten sonra da sinemaya dönmedi. Bu nedenle 63 yıl süren evliliğimizi o ayakta tuttu. Hem de aslan gibi devam ettirdi. Torunlarımız evlenmeye başladı, çevremiz genişledi ancak bu hastalık bizi çok üzdü" diye röportaj vermişti.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin