Ahmet Hakan'dan Mehmet Ali Yalçındağ'a Trump çağrısı!

Hürriyet yazarı, Cavit Çağlar'ı hatırlatarak Yalçındağ'ın Trump'la arabulucu olmasını istedi.

Google Haberlere Abone ol
Ahmet Hakan'dan Mehmet Ali Yalçındağ'a Trump çağrısı!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan bugünkü yazısında Rusya'yla arabulucu olan Cavit Çağlar'ı hatırlatarak Mehmet Ali Yalçındağ'ın Trump'la arabulucu olmasını istedi.Rusya'yla yaşanan uçak krizinde Cavit Çağlar araya girmiş ve Putin'le Erdoğan anlaşmaya varmıştı.

Ahmet Hakan, Mehmet Ali Yalçındağ'ın Trump'la olan dostluğunu hatırlatarak "Ey Mehmet Ali Yalçındağ! Hem Trump’ın tanıdığı olman hem de “Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı” sıfatını taşıman sebebiyle... Aleyna Tilki gibi sesleniyorum sana: Bu krizin Cavit Çağlar’ı sen olsan bari!" dedi.Ahmet HAKAN / HÜRRİYETYok mu bir Cavit Çağlar devreye girecekRusya ile yaşadığımız uçak krizinde Cavit Çağlar devreye girmişti.Ne yapmıştı Cavit Çağlar?Erdoğan ile Putin arasında mekik diplomasisi yapmıştı.

Rus hinterlandındaki bütün tanıdıklarını devreye sokmuştu.

Her iki tarafın da onuruna halel getirmeyecek bir çözüm aramıştı.

Ve bayağı ince bir diplomasiyle çözümü bulmayı başarmıştı.Sonuç?

Rusya ile barışıvermiştik!ABD ile aramızdaki “Rahip Krizi” için de bir Cavit Çağlar bulmamız şart.Erdoğan ile Trump arasında mekik diplomasisi yapacak...ABD’deki bütün etkili dostlarını devreye sokacak...Taraflardan hiçbirine hezimet havası yaşatmayan bir çözüm bulacak...İki tarafın da krizden onurlu bir çıkış yapmasını sağlayacak...Birinin ortaya çıkması lazım...Ey Mehmet Ali Yalçındağ!Hem Trump’ın tanıdığı olman hem de “Türkiye-ABD İş Konseyi Başkanı” sıfatını taşıman sebebiyle...Aleyna Tilki gibi sesleniyorum sana:Bu krizin Cavit Çağlar’ı sen olsan bari!Yazının devamını okumak için TIKLAYIN


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin