Ahbap Derneği burs başvurusu: Ahbap burs başvurusu nasıl yapılır? Ahbap Derneği burs başvuruları ne zaman?

Haluk Levent tarafından 2017 yılında yardımlaşma amacı ile kurulan Ahbap Derneği, bugüne kadar birçok kişiye yardım eli uzattı. Türkiye’nin 68 ilinde faaliyet gösteren Ahbap, şimdi de üniversite öğrencilerinin yardımına koşuyor. Artan yurt ve kira f fiyatlarıyla beraber barınma sorunu yaşayan birçok öğrenciye burs vereceğini açıklayan Haluk Levent, bu açıklamasıyla sosyal medyanın gündeminde yer aldı. Peki, Ahbap Derneği burs başvurusu nasıl yapılır?

Google Haberlere Abone ol
Ahbap Derneği burs başvurusu: Ahbap burs başvurusu nasıl yapılır? Ahbap Derneği burs başvuruları ne zaman?

Haluk Levent, Ahbap Derneği olarak üniversite öğrencilerine burs imkanı sunacağını açıkladı. 2017 yılından bu yana birçok yardım projesi içinde olan ve yardım projesini hayata geçiren Ahbap Derneği, son zamanlarda sıklıkla gündeme gelen üniversite öğrencilerinin barınma sorununa da el attı. Haluk Levent yaptığı açıklamada, "İlk etapta 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz" dedi. Peki, Ahbap Derneği burs başvurusu nasıl yapılır? Ahbap Derneği burs başvuru şartları neler?

AHBAP DERNEĞİ BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sanatçı Haluk Levent, Ahbap Derneği ile Türkiye'de yaşanan birçok soruna dikkat çekmeye ve yardımlarda bulunmaya devam ediyor. Levent, bu kez de barınma sorunu yaşayan öğrencilere destek olmak için çağrıda bulundu. Haluk Levent, Ahbap Derneği burs başvurularının yarın başlayacağını duyurdu.

Ahbap Derneği Genel Başkanı Haluk Levent kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu. Üniversite öğrencilerine seslenen Levent, "Kaldığınız evin kirasını ödemekte zorlanıyorsanız, geçici olarak kaldığınız yer ekonomik durumunuzu zorluyorsa, kaldığınız yurt pahalı ise Ahbap Derneğine başvuran ilk etapta 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz.” dedi.

AHBAP DERNEĞİ BAŞVURUSU NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Ahbap Derneği burs başvuruları bugün başlıyor.

AHBAP DERNEĞİ NEDİR?

Ahbap Derneği, 2017 yılında sanatçı Haluk Levent tarafından kurulan; dayanışmaya, sevgiye ve paylaşmaya dayalı bir iyilik hareketidir. 2017 yılından bu yana Türkiye'nin 68 şehrinde faaliyet göstermektedir.

Derneğin sloganı “Sevginin ve gerçeğin peşindeyiz” olarak belirlenmiştir. Ahbap Derneği, şu an için 13 bin gönüllüden oluşmaktadır.

Sürdürülebilir Dayanışma, iş birliği, şiddetsiz iletişim ve çevreyi geleceğe güncellemeyi hedefleyerek; burs, tıbbi yardım, insani yardım, özel etkinlikler, kan ve kök hücre kampanyaları, eğitimler, sanat, bilim ve teknoloji alanlarında faaliyetler düzenlemektedir.

Dernek, sosyal yardım, hayvan hakları, insani yardımlar, doğal afet koordinasyon ve yardımları gibi alanlarda çalışma sürdürmektedir.

 

Olağanüstü durumlara karşı derneğin gerçekleştirdiği acil yardım faaliyetleri şu şekildedir:

  • Arama-kurtarma çalışmaları ve teknik malzeme yardımları.
  • Gıda, giyecek ve diğer temel ihtiyaç malzemelerinin ulaştırılması.
  • Kadın, çocuk, yaşlı ve kimsesizler için güvenli ortamlar sağlanması.
  • Çadır, prefabrik barınak, seyyar mutfak gibi ihtiyaç ünitelerinin kurulması.
  • Gezici sağlık TIR’ı, ilaç-tıbbi malzeme temini, ameliyat ve benzeri sağlık yardımları.

Dernek, aynı zamanda ihtiyaç duyan hastalara veya hasta yakınlarına gerekli tıbbi desteği sağlamak amacıyla sponsorluk yöntemi ile destekçi bulup ihtiyaç sahibi ile bir araya getiriyor.

Dernek; dönemsel veya düzenli olarak yılın çeşitli zamanlarında ihtiyaç sahiplerine sosyal yardım yapmaktadır. Ahbap derneği yine dönemsel veya düzenli ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermektedir.

ALDIĞI ÖDÜLLER

  • 6. Yüksek İnsani Değerler Ödülleri (2021)
  • Vakıf İnsan Ödülleri (2021)

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin