'Ah Özdemir Bey Aleyna Tilki'yle düet yapsanız'

Ertuğrul Özkök, Özdemir Erdoğan'ın açıklamalarına tepki gösterdi.

Google Haberlere Abone ol
'Ah Özdemir Bey Aleyna Tilki'yle düet yapsanız'

Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök, Takvim'e röportaj veren ÖZdemir Erdoğan'ın açıklamalarına köşesinden tepki gösterdi.Ertuğrul ÖZKÖK / HÜRRİYETAh Özdemir Bey Aleyna Tilki'yle düet yapsanızBAK kardeşim Özdemir Erdoğan...“Bana Ellerini Ver” şarkınız var ya...Bana hayatın boyunca en sevdiğin 20 Türk şarkısını yaz deseler... Banko onu koyarım.“İkinci Bahar” var ya...Sezen Aksu’nun o şahane şarkısını, bu Türkiye gökyüzünün altında sizden güzel söyleyen kimse yok...İkisi de milli hafızamızın kayıt defterlerine hiç silinmeyecek şekilde yazılmıştır.Ammmaaaa...Dün Takvim gazetesinde Ali Değirmenci’ye verdiğiniz mülakat var ya...Olmadı arkadaşım...DİYORSUNUZ Kİ: (Muhalif sanatçılar için) “Bunca şehitlerimiz oluyor. İnsan üzülür, bir tepki gösterir, bir beyanat verir değil mi?

BEN DE DİYORUM Kİ: İnsaf edin Özdemir Bey. Bu ülkenin birkaç marjinali dışında hangisi şehidimiz karşısında duyarsız kaldı?DİYORSUNUZ Kİ: Cumhurbaşkanımız çağırırsa giderim, çünkü devlet çağırıyor. Ama bunlar hiç ortada yoklar.

BEN DE DİYORUM Kİ: İnsaf edin Özdemir Bey. Çağırmışlar da gitmemişler mi?DİYORSUNUZ Kİ: “Şimdi anlı şanlı firmalar popüler müzisyenlere sponsor oluyorlar. Çünkü kültür emperyalizmine çalışıyorlar.”

BEN DE DİYORUM Kİ: İnsaf edin Özdemir Bey. Tarkan’lar, Kenan Doğulu’lular, Ajda Pekkan’lar kültür emperyalizmine mi çalışıyor?Yani hocam darılmayın ama bu lafların arkasında bir şeyler seziyorum:BİR: Milyonlarca insanı kendine bağlayan genç ve başarılı şarkıcılara karşı apaçık bir çekememezlik...

İKİ: Bu genç yetenekleri dinleyen, seven milyonlarca insana karşı da büyük bir küçümseme...Hocam bunu en çok sizde ve Neco’da görüyorum...Şimdi ikinize de bir tavsiyem var.Buyrun ikinci yazıya lütfen...Yazının devamını okumak için TIKLAYIN


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin