Adalet Bakanı'ndan Arka Sokaklar dizine tepki: Kabul edilemez

Arka sokaklar dizisinin infaz koruma memurlarını aşağıladığı sahneye Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'tan tepki geldi. Tunç, bu sahnenin kabul edilemez olduğunu söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Adalet Bakanı'ndan Arka Sokaklar dizine tepki: Kabul edilemez

Arka Sokaklar dizisinde infaz koruma memurlarını aşağılayan bir sahne yayınladı. 

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Bir televizyon dizisindeki ceza infaz kurumlarında görev yapan infaz koruma memurlarını karalamaya dönük sahnelerin kabul edilemez olduğunu" söyledi.

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

"Bir televizyon dizisinde ceza infaz kurumlarımızda görev yapan infaz koruma memurlarımızı karalamaya dönük, onları rencide edici sahnelerin yayınlanması kabul edilemez.

Görevlerini kanun ve yönetmelikler çerçevesinde fedakarca çalışarak yerine getiren ceza infaz koruma personelimize yönelik gerçekleştirilen bu tür yayınlarla ilgili olarak gerekli idari ve hukuki inceleme ve soruşturmaların yapılacağından hiç kimsenin şüphesi olmasın."

KINIYORUZ AÇIKLAMASI 

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada da ceza infaz kurumlarında görev yapan personelin, temel insan hakları, uluslararası sözleşmeler ve ulusal mevzuata tam riayetle görevlerini ifa ettiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Buna karşın, bir televizyon kanalında yayınlanan 'Arka Sokaklar' adlı dizide, kurgunun da ötesine geçen, infaz ve koruma memurlarımızı töhmet altında bırakacak, görev sorumlulukları ile bağdaşmayan sahneleri kabul etmemiz mümkün değildir.

Kurumlarımızı ve gece gündüz fedakarca çalışan personelimizi karalayan, eleştiri sınırlarının çok ötesinde hedef haline getiren söz konusu yayınları kınıyoruz."

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin