ABD’li ünlü komedyen Bill Cosby’e hapis cezası!

Bill Cosby, 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

ABD’li ünlü komedyen Bill Cosby’e hapis cezası!

Cinsel istismar suçlamasıyla yargılanan 81 yaşındaki ABD'li ünlü komedyen Bill Cosby, 3 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldı.

ABD’nin Pensilvanya eyaletindeki Montgomery İdare Mahkemesi’nde pazartesi günü başlayan ve iki gün süren nihai duruşmada, uzun süredir devam eden yargılamaya son nokta konuldu.

Yargıç Steven O’Neill, Cosby’nin ‘cinsel saldırgan’ olarak tanımlanmasına karar verdi. Bu Cosby’nin bulunduğu her eyalette polise haber vermesini ve içine girdiği her topluluğa cinsel saldırgan statüsüyle ilgili bilgi vermesi anlamına geliyor. Ünlü komedyen ayrıca hayatı boyunca bu konuda danışmanlık alacak.

Avukatları 'ev hapsi' istediCosby’nin avukatları, ünlü komedyenin yaşı ve sağlık durumunun göz önünde bulundurulmasını talep edip, ev hapsine alınmasını istedi. Ünlü komedyenin duruşma boyunca söz almadığı belirtildi.

'Cinsel saldırı suçlaması yönelten yaklaşık 60 kadından biriydi'Bill Cosby, Andrea Constand isimli kadına 2004 yılında Philadelphia’daki evinde uyuşturucu verdiği ve sarkıntılık ettiği iddiasıyla yargılanıyordu. Constand, Cosby’e cinsel saldırı suçlaması yönelten yaklaşık 60 kadından biriydi. (Reuters)


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin